• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Coś by człowiek inteligętnego chciał napisać ale model pochłoną całą pamięć operacyjną i ...............??!??![?] ..., error
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Trochę relacji z budowy przyczepy.
Do budowy używam dwa materiały : mosiądz i profile Evergrinu z polistyrenu. Klej to kropelka . W sumie to dwa rodzaje , taki sekundowy i w gelu. Ten drugi pozwala na małe korekty.

IMG_3291.JPG


Trochę zastanawiałem się na sprzęgiem czy go gdzieś może nie kupić. Ale mnie olśniło i zrobiłem do z w/w materiałów . Pomiędzy blaszki wkleiłem 1 mm profil.

IMG_3294.JPG


IMG_3295.JPG


Jak widać na zdjęciach najazdy zostały tak zrobione aby można było zamontować w dwóch pozycjach. Tak jak w oryginale. Powklejałem również uchwyty do mocowania ładunku . Po pomalowaniu zbędne uchwyty będą zagięte.

IMG_3296.JPG


Przyczepa może być wydłużana w zależności co ma przewieźć.
 

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Po zobaczeniu tych zdjęć moje próby zrobienia przyczepy do przewozu kombajnów wylądowały w koszu. Czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia z prac! :D
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Po zobaczeniu tych zdjęć moje próby zrobienia przyczepy do przewozu kombajnów wylądowały w koszu. Czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia z prac! :D
A i tym sposobem się wyjaśniło dlaczego ja się z modelami spieszę , bo muszę zdążyć przed Jarkiem co by mi wena nie odeszła i żeby modelem o ścianę nie rzucić .:ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Aż strach tu wchodzić. Nie dziwię się Mikiemu, bo mam podobne odczucia. Jak u Jarka popatrzę na szczegółowość, to mi od razu wena odchodzi i zamieniam się w zbieracza. Modelarstwo zostawiam na później.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Poskładałem do kupy co nieco.
Do malowania użyłem farby Mr Hobby - niebieski metalik. Swego czasu pomalowałem kabinę metalikiem samochodowym , ale efekt wyszedł mizerny - za duże ziarna!!!
Przy farbie akrylowej efekt wyszedł genialny. Kabina wyszła ok , ale zabudowę z blaszki trzeba dwa albo trzy razy pokryć farba. Jako aluminium farbka równie doskonała z tej samej firmy.

IMG_3327.JPG


IMG_3329.JPG


IMG_3331.JPG


Skrzynkę narzędziową pokryłem folią chromowaną z firmy BareMetal . Efekt jest zadawalający , jest na tyle cieńka , że odwzorowuje linie podziału.

IMG_3332.JPG


IMG_3334.JPG


IMG_3335.JPG


IMG_3336.JPG


Front i sprzęg jest w porządku , natomiast tył nie za bardzo mi pasuje. Będę musiał co nieco poprawić.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
No i znowu opadło mi wszystko i chyba zostaje wznieść toast na Twoją cześć Jarku. Pięknie to wszystko wyszło. Wygląda jak w realu. Gratuluję i idę szukać weny modelarskiej w złocistym płynie prosto ze Szkocji.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Super wyszło to malowanie, muszę poszukać tych farbek bo pierwszy raz podoba mi się metalik w 1/87.
Jeszcze nie skończony a już jest super.(y)(y)(y)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jarku,
Przewertowałem twój wątek wzdłuż i wszerz... Trochę mi zajmie zanim dojdę do siebie:eek:. Jestem pod przytłaczającym wrażeniem twoich umiejętności warsztatowych, zwłaszcza jakości trawienia, zaginania i malowania blaszek. Gdybyś widział modele w mojej mikroskali, wiedziałbyś do jakiej wielkości mi modelarskie ego zmalało;) Chylę czoła i pozdrawiam(y)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Kolor piękny tego volva , jak już jest taki kolor to według mnie przydało by się założyć parę bajerów i dałbym chromowane koła . Po za tym ostatnio skończyły mi się komplementy na Twoje prace :D Jestem oczarowany .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki