• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Jarku Twoje blaszki wygladają coraz lepiej a konstrukcję są coraz bardziej zaawansowane.Jak tak dalej pójdzie to zgłosze sie do Ciebie o skład WKD z EN94.:D
Naczepa wyglada genialnie.(y)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Trawię sobie w domu. Na naczepę jako materiał użyłem nowegosrebra. trochę długo trwało trawienie ale materiał jest godny polecenia.
Co do lutowania to jeszcze z tematem się nie zmierzyłem. Wymyśliłem sobie , że za spoiwo posłuży cyjanoakryl.
Naczepa będzie miała tylną belkę z polistyrenu i w te " dziury" zamierzam zainstalować cieńkie listewki.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Trawię sobie w domu. Na naczepę jako materiał użyłem nowegosrebra. trochę długo trwało trawienie ale materiał jest godny polecenia.
No świetnie Ci to wychodzi,jestem pod wrażeniem!!! Mam takie pytanie,nie pomyślał byś aby w jakimś nowym wątku opisać tak krok po kroku trawienie? Wiem wiem,jest wszystko w internecie,ale to nie to samo,zawsze można by się było zapytać gdzy by czegoś się nie wiedziało itp. Co ty na to?
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
Jarek tak jak rozmawialiśmy dziś rewelacyjna jest ta trawiona naczepa, to jest inna jakość dłubania pełen profesjonalizm, ale naczepa przyćmiła równie dobre śmigło.;)
Gratuluję i czekam na więcej.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
No świetnie Ci to wychodzi,jestem pod wrażeniem!!! Mam takie pytanie,nie pomyślał byś aby w jakimś nowym wątku opisać tak krok po kroku trawienie? Wiem wiem,jest wszystko w internecie,ale to nie to samo,zawsze można by się było zapytać gdzy by czegoś się nie wiedziało itp. Co ty na to?
Już rozmawialem z Jarkiem na ten temat jakiś czas temu i obiecal, że wkrótce taki temat zaloży w dziale Warsztat. ;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Co do lutowania to jeszcze z tematem się nie zmierzyłem. Wymyśliłem sobie , że za spoiwo posłuży cyjanoakryl.
To nie jest dobry pomysł, zapewniam Cię, że zdaje to egzamin tam, gdzie skleisz i będzie stało nieruszane....problem w tym, że lutowanie takich elementów przy użyciu stacji lutowniczej to wyższy lewelo_O, ja go już raczej nie osiągnę.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Zdaję sobie sprawę , że z lutowaniem może byc problem. Fakt , że sklejenie blaszki " krawędz w krawędz " nie stanowi mocnego połączenia. Ale spróbuje poprawić blaszke i zastosuję zakładki , tak jak w modelach kartonowych. Wówczas sklejenie płaszczyzn powinno dać mocniejsze połączenie. W przypadku naczepy jest to do zrobienia. Projektując zwracam uwagę aby miejsc do połączenia było jak najmniej.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Gratuluje Jarku! Zostałeś moim mistrzem! Model jak zwykle świetny, jeszcze raz gratuluje zaawansowanej techniki warsztatowej. (y)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
jarekom, nie odbieraj moich wpisów, jak jakieś mądrowanie. Po prostu nie potrafiłbym zlutować takich rzeczy. Mam dwa budyneczki zrobione z blach, były klejone CA, właśnie na zakładkę. Dodatkowo zrobiłem wnętrze z kartonu dla usztywnienia. A fototrawienie, jak ma się wyobraźnię przestrzenną to super narzędzie.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Jeszcze trzeba mieć dwie prawe, by to polutować.;) Trawisz w domu, czy zlecasz firmie?

Jarku , czy są jakieś granice i gdzie tego co robisz ?

Ja już te modele trochę lat zbieram , kiedyś jak się kupiło coś co nie było permotem to było święto potem się trochę cieło i kleiło wikingi rewelacją są profile z PCV a ty już robisz takie bajery .
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Drogi Zbyszku, nawet do głowy mi nie przyszło ze sie madrujesz. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Co do lutowania to temat sobie odpuszczę i następne projekty postaram się tak rozrysować aby można było skleić.

Drogi Mikołaju. Blaszki zacząłem robić aby mieć drobne elementy. Potem wpadłem na pomysł , ze można przecież całe zabudowy robić. Swiat idzie do przodu i daje mam do ręki nowe rozwiązania. Trzeba z tego korzystać. Takie techniki jak odlewanie w żywicy czy blaszki są metodami w miarę tanimi i do opanowania w domu.

Ostatnio zrobiłem projekt takiego zestawu:

DSCN9863[1].jpg
12-7-2007_042[1].jpg


Zaprojektowałem tak , aby główne elementy zrobic z grubości 0,2 mm , a drobiazgi i najazdy z blaszki 0,1 mm.

Blaszka Gartner.jpg
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Kolejny wspaniały pomysł na model i pewnie kolejne wspaniałe wykonanie. (y) Tylko pozazdrościć pomysłów i możliwości warsztatowych.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Piękna ta naczepa niskopod. Co do łączenia blaszek, to w miejscach gdzie nie występuja żadne siły to w zupełności wystarczy klejenie, ale tam gdzie już może coś pęknąć to ja preferuje lutowanie i moim zdaniem nie ma tu żadnej filozofii czy "wyższej matematyki", poprostu dobra lutownica (ja używam niemieckiej ersy), dać kropelkę topnika (np. TS-81) w łączenie, odrobina cyny i połączenie jest gotowe a cyna rozpływa się idealnie na powierzchniach łączonych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki