• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#82
Wyglada genialnie przed w tej fazie prac ale... No wlaśnie te ale to: obawiam się, że jeśli pomalujesz ten element to wyjdą niedoróbki w postaci zbyt duzej
ilości kleju na tych "śrubach"... bo w niektórych miejscach aż kipi od nadmiaru kleju.
Nie wiem jakie są mozliwości trawienia ale może warto pokusić się o otwory w tym pierścieniu dla ulatwienia montażu tych "śrub" a co za tym by szlo użyciem
zdecydowanie mniejszej ilości kleju.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#83
Właśnie ten pierścień zrobiłem mając na uwadze otwory pod śruby. Po przyklejeniu do plastikowego okręgu nawierciłem plastik , posługując sie wytrawionym elementem. Dlatego uzyskałem równe odległości między szpilkami. Jako szpilki posłużył mi drucik miedziany o srednicy 0,3 mm. Starałem się nie nabierać zbyt dużo kleju, ale nie zawsze to wychodziło. Jako że klej to cyjanoakryl, potraktuję go debonderem. Mam nadzieje zmyc resztki kleju.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#88
Potraktowałem debonderem imitacje szpilek. Trochę to lepiej wygląda.

DSC02705.JPG


Przy okazji budowy niskopodwoziówek Doll-a zrobiłem blachę ryflowana z jednym ryflem.

DSC02709.JPG


DSC02710.JPG
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#95
Akurat ten kawałek blaszki ma wymiar 180 x 11 mm. Wiem , że nietypowy ale taki był mi potrzebny. Mogę zrobić formatkę 90 x 60 mm , ale to jak wrócę , bo akurat do roboty wyjeżdzam. Mam też klisze z blachą 4-ryflową. Podobny wymiar. Cena 19 zł. Koszt wysyłki 3,80 zł ( polecony ) lub zwykły 1,80 zł.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#98
Gratuluje cierpliwości i pomysłu na wykonanie kolejnego świetnego modelu. A blaszka też się bardzo ciekawie prezentuje. Oprócz blaszki ryflowanej wytrawia kolega jeszcze jakieś?
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#99
Ukończyłem smigła. Pomalowałem na biało i poszerzyłem czerwone pasy. Te herpowskie były ewidentnie za wąskie.

Smigła (5).jpg


Odpowiadając na liczne pytania co mozna zrobic przez fototrawienie to mała próbka.
Jako , że mam niedobór naczep niskopodwoziowych postanowiłem sobie takowe zrobic. Na pierwszy ogień poszła naczepa pięcioosiowa DOLL S5H-T. Projekt oparłem na rysunku technicznym z internetu i zdjęć. Wyrysowałem projekt , no i wytrawiłem blaszkę.

DOLL 5.jpg


DOLL 5_1.jpg


DOLL 5_2.jpg


DOLL 5_3.jpg



DOLL 5_4.jpg


DOLL 5_5.jpg


Niestety nie udało mi się za pierwszym razem zrobić wszystko na 100 %. Muszę wprowadzić parę niewielkich korekt . Ale na pierwszy projekt to i tak nieźle wyszło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki