• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

prezes58

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#62
Trzeba nabrać wprawy do tworzenia tak wspaniałych modeli. Pan tą wprawę już posiada, i z każdym kolejnym modelem szczęka opada coraz niżej. Podziwiam zapał z jakim wykonuje pan swoją robotę.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#63
Witam
Ja po prostu dobrze sie przy tym bawię. Lubię siedzieć i dłubać sobie przy modelach. Jak wyjdzie fajny model to daje dużo satysfakcji. Poza tym człowiek się rozwija, kombinuję z czego by tu zrobić jakąś częśc itp. Dzisiaj po wielu próbach udało mi sie wytrawić płytkę bez niespodzianek. Zmieniłem wytrawiacz i wszystko jest ok. Trawi równo na całej powierzchni. Jakby ktoś chciał się w to pobawić to służę dotychczasowym doświadczeniem w tej materii. Następny mój projekt to zbudowanie komory próźniowej do odlewania żywicy!
A to fotka wspomnianej blaszki. Jeszcze jutro zakupić muszę dwa kwasy : siarkowy i azotowy i będzie blaszka błyszczała!

DSC02697.JPG
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#64
Własna wytrawiarka pozwala na morze możliwości. Ja bym już dawno próbował zrobić jakiś model od podstaw z balszki. (y)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#67
Te "koła" to taki detal na skrzydło wiatraka. Trochę majstruję nad transportem całego wiatraka tzn. 4 zestawy przewożące kolumnę, 3 zestawy do przewozu śmigieł i jeden na gondolę. Generalnie elementem mi potrzebnym jest nie koło ale obręcz. Do śmigła mam zamiar dokleić kawałek rurki z plastiku i zakończyć własnie tą wytrawioną obreczą. Na zdjęciu tego nie widać ale na osi obreczy są wytrawione otwory o srednicy 0,3 mm. Są dokładnie rozmieszczone w równych odstępach. Mam zamiar nawiercic plastik przez te otwory i powklejać odpowiedniej srednicy druciki. Maja imitować pręty gwintowane. Ma to wyglądać mniej więcej tak:

img2886v[1].jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#69
To ja za swojej strony gratuluję szaleństwa ( z tymi gwintami ) :D.
A co do wiatraka to jeszcze jest jeden w komplecie :
Element łączący śmigła

100_4962.jpg
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#71
No stary zajebista zegarmistrzowska robota cię czeka.Szacun, bo zaczynasz grubo, osobiście chciałbym luknąć tu fotę tych twoich obrysówek na modelu. Tak "od podszewki" po montażu i już pomalowane.
Mnie się śmiać chce, bo przypomniałem sobie śmigło wypuszczone i zwaloryzowane przez zagranicznego producenta wszystkim dobrze znanego - tam właśnie były te pręty, co prawda wyglądały kosmicznie ale cena też była kosmiczna...pamiętacie ten bubel?
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#72
Kiedyś w necie dorwałem dokumentację jednego z wiatraków podzielonych na sekcje. Oczywiście nie jest to konstrukcja dzisiejszych elektrowni ( cały czas ulepszanych i wiekszych ) ale są tam wymiary - średnice i długości poszczególnych sekcji. No i najważniejsze do tej wysokości pasuje długość śmigła. Gorzej bedzie z gondolą.

Sekcja I 25,5 / O 2,18 / O 2,71 ( wysokość/średnica / średnica ) w metrach , waga 36 ton

I tak każda sekcja rozpisana.

Długość smigła 33 metry.
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
Już w chwili obecnej pięknie to wygląda. Masz niesamowicie przydatną umiejętność trawienie i przez to możesz sobie wytrawić co tylko chcesz. Bardzo dobra rzecz w tym temacie.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#80
Taki szczegół a śmigło będzie wyglądało od razu realnie, jak dla mnie to misterna i delikatna robota a do takiej coś nie mam nerwów;)
Brawo Jarku za pomysł i wykonanie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki