• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.673 67 1
#41
W tym temacie jak zawsze , jest na czym oko zawiesić :) Przy takich postępach i eksperymentach tylko czekać jak będą wychodziły modele w seriach . Zresztą które sam bym chętnie nabył .
 
M

Maverick

Gość
#42
Coś dla Maverica, co to będzie?
Oczywiście, że Bring. Wyglada już świetnie a co dopiero jak bedzie ukończony w pelni? (y) Takich Tranzitów to jeżdzi w Bringu mnóstwo ale u nich to nawet Smarty śmigają, więc co byś w sumie nie pomalowal w ich barwy to na 99,9% bedzie to samochód u nich śmigajacy.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#43
Dzisiaj pogrzebałem trochę przy Hiab-ach. Zestaw z Kibri, trochę go uspółcześniłem. Dodałem plastikowe osłony, położyłem instalacje hydrayliczną i jeszcze parę elementów podnąszących wizualność dźwigu.

DSC02575.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#44
Nie wiem czy nie robię sie coraz bardziej leniwy bo podziwiam jak ktoś dłubie aż takie detale.Ja już mam coraz mniejsze chęci na takie robótki.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#47
To fakt, zaciołem się trochę, Przeglądałem ostatnio Vlisty i jakoś tak ubogo wyglądały z tymi gołymi Hiabami. Trochę je podrasowałem , połozyłem kalkę i od razu inaczej. Niestety zdjęcia za 3 tyg, jestem w robocie niestety.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#49
Witam
Troche podłubałem przy Bring - ach i Van Der Vlist - ach. To takie dwie moje ulubione firmy.

W Scani Bringa skończyłem zabudowę ciągnika. Teraz jeszcze tylna belka i ciągnik bedzie skończony. Z naczepy Schmitaz muszę zrobi Kogla.

DSC02643.JPG


DSC02641.JPG


Natomiast w bazie V.D.Vlist prace trwają nad Scania Holwerda , Volvem Bekkema i Hiab - ami. W ciągnikach zamocowałem koguty i halogeny. Pozostało do zrobienia tylna zabudowa ( szafki ). I przyjdzie czas na naczepy. Jedna będzie na pewno Pendel X , ale z 5 osiami. No i jakis gabaryt bedzie trzeba stworzyć. Wstępnie przygotowuje się na kruszarkę model FT4250 CC firmy KPI-JCI. Na gąsienicach i wadze około 50 ton. Będzie co wozić.
No , ale parę fotek z tego co na dzień dzisiejszy.

DSC02646.JPG


DSC02649.JPG


DSC02651.JPG
 

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#50
Już na etapie montażu te modele wyglądają świetnie. Podziwiam zapał i ogrom pracy włożony w te modele.
Mi najbardziej do gustu przypadła Scania Bring-a. Bardzo lubię te zestawy. Czy w Scanii z chłodnią siodło było przesunięte do przodu w porównaniu z oryginalnym 3-osiowym podwoziem z Herpy?

Na ostatnim zdjęciu (Scania V.D. Vlist) trzeba podmalować nadkola, bo prześwituje żółty kolor.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#51
Zgadza się. Siodło zostało przesunięte do przodu. Na zdjęciach chłodnia znajduje się bliżej kabiny, a na herpowskim podwoziu odstęp wydawał mi się za duży.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#53
Wczoraj postanowiłem trochę popracować nad Pendelami. Jak , że skupowałem takowe postanowiłem rozszerzyć gamę pendeli o naczepę 3 i 5 osiową. W ten sposób bedę miał pełen asortyment Nootebooma

DSC02660.JPG


DSC02661.JPG


Zrobiłem jeszcze tylną belkę do tandemu Dakpol-a .

DSC02662.JPG
 
L

LUKASZ 87

Gość
#54
Jarek podziwiam Cie za to co robisz , bo efekty Twojej pracy są genialne. Te wszystkie Poloniki i cała reszta no kosmos. : )
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#55
Witam
Mała relacja z mojej małej manufaktury. Dzisiaj kilka wątków.
Jako że Scania HOLWERDA V.D.Vlista na ukończeniu , zabrałem się za naczepę do niej. Będzie to Nooteboom Peldel X w konfiguracji 3 osiowej. Ma to wyglądać tak:

P4120070[1].JPG


Troche to odbiega od herpowskiej naczepy

DSC02666.JPG


Ingerowałem trochę piłką i skalpelem, potem niezastąpiony hips. Do uzyskania realności wytrawiłem mosiężną blaszkę 0,1 mm z fakturą ryfla - 1.

DSC02675.JPG


DSC02676.JPG


Następnym tematem którym się zajmuję to Kabina Volvo. Postanowiłem zmierzyć się z kabina typu FM. Jest ona niższa od typowej kabiny FH. Więc tak jak zawsze , piłka , skalpei i papier scierny. Gril planowałem wykonać przez fototrawienie, ale ostatecznie przyciołem od kabiny FH. Nawet zadowalająco wyszedł.

DSC02677.JPG


DSC02678.JPG


Jeszcze muszę wygładzić powierzchnię , przemyśleć montaz klamek i odlać formę do powielania kabiny.

KOńcze również naczepę kontenerową zamowyładowczą dla Bringa. Wielkość łańcuszka nie powala, ale zakupiłem najmnieszy z dostępnych . Łańcuch zabezpieczyłem koszulka termokurczliwą tak jak to widnieje na zdjęciach.

patent1[1].jpg


DSC02680.JPG


DSC02681.JPG


Na koniec zdjęcie tylnej belki z cyrkoniami i zaczęte prace nad naczepami do gabarytów. Jako że, albedo swego czasu zrobiło naczepe 4 osiowa , postanowiłem urozmaicić troche tabor. Zrobione zostaną 5 i 6 osiowe Doole i Nooteboomy .

DSC02686.JPG


DSC02683.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki