• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#1
Witam wszystkich miłośników modelarstwa w tej skali.
Ostatnio na ukończeniu mam dwa projekty, pozostały do dodania szczegóły.
Dzisiaj zaprezentuję jeden z nich.
Z czerwonej lohryna Mercedesie L powstał model Mana TGS . Trochę pogrzebałem przy kabinie, aby było można założyć nad nią podest dołączony do zestawu. Model czeka na kalkę i będzie jeżdził pod szyldem Firmy Adampol. Ładunki to oczywiście osobówki. Trochę trwało wykonanie " ładunku " ale mam nadzieję ze sie opłacało. A wygląda to tak:

Man Adampol-002.JPG
Man Adampol-003.JPG
Man Adampol-006.JPG
Man Adampol-004.JPG
Man Adampol-001.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#3
Witaj Jarku.Brakowało mi Twoich prezentacji i modeli.Lora jal lora, ale ładunek wyszedł rewelacyjnie.Chyba jako pierwszy, przynajmniej w naszym kraju zrobiłeś tak "opakowane" pojazdy w czasie transportu.Oryginalny i co tu dużo pisać świetny pomysł.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#4
Witaj Piotrze! Napociłem się trochę nad tymi Audi. Co do genezy pomysłu , to pewnego razu gdzies w niemczech na parkingu porobiłem troche zdjęćtakiemu zestawowi. Było to inspiracją do wykonania czego podobnego w mniejszej skali. Poczatkowo był pomysł oblec model jakąś folią, ale pomysł padł. Więc musiałem odlać to w żywicy. Zrobiłem kopyto i poszło. Kiedys Herpa robiła zestawy kól , ale niestety już ich nie produkuje , więc i koła musiałem odlać. Co do pasów transportowych to wyrysowałem w corelu i są wytrawione.
 
M

Maverick

Gość
#6
Fantastyczna robota... Normalnie coś niesamowitego. Te barierki na górnych pokladach, te pasy z klamrami i te "opakowane" audi... Po prostu chyle czola.
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#7
Jaką metodą ładowane są w oryginale tak zapakowane pojazdy na transporter? A co z rozładunkiem w miejscu docelowym? Budzi moje wątpliwości ta folia na całym pojeździe. Widziałem dość mocno pooklejane - szczególnie BMW, ale tak zapakowanych jeszcze nie widziałem. Dodam, że nie jest to branża której mocno się przyglądam wobec czego mogę się nie znać, ale tak z praktycznego punktu widzenia mnie to zaintrygowało.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#9
Jaką metodą ładowane są w oryginale tak zapakowane pojazdy na transporter? A co z rozładunkiem w miejscu docelowym? Budzi moje wątpliwości ta folia na całym pojeździe. Widziałem dość mocno pooklejane - szczególnie BMW, ale tak zapakowanych jeszcze nie widziałem. Dodam, że nie jest to branża której mocno się przyglądam wobec czego mogę się nie znać, ale tak z praktycznego punktu widzenia mnie to zaintrygowało.

Normalnie.Pokrowiec jest zrobiony tak że można otworzyć drzwi kierowcy i spokojnie samochodem wjechac i zjechać z lory bądz wagonu.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#10
Witam
Mówią , że kto pyta nie błądzi? Rzeczywiście , brakuje dwóch elementów na "ładunku". Mianowicie szyby przedniej i tylne. Niestety nie udało mi się tego wykonać przy pomocy foli lub czegoś przypominającego szkło. Może rozwiązaniem bedzie naklejenie kalki w odcieniu jasnoszarego. Trzeba będzie popróbować. Co do wchodzenia do auta to Irokez ma rację, tak to się odbywa. W tak dużym pomniejszeniu jest to prawie niewidoczne.
Dzisiaj następny model , tym razem Actros MP3 firmy Raben. Ostatnie zdjęcie to protoplasta. Jak widać jest troszku uszkodzony, model przedstawia stan przed kolizją.
Mercedes Raben.JPG
Mercedes Raben-001.JPG
Mercedes Raben-002.JPG
Mercedes Raben-004.JPG
Mercedes Raben-005.JPG
Mercedes Raben-006.JPG
DSC00036 - Kopia.JPG
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#14
W modelu brakuje 3 rzeczy: anteny, kliny pod koła w solówce i belka. Zapomniałem dodać , że belka będzie całkiem inna z okrągłymi swiatłmi, tak jak w oryginale.
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#15
Mówią , że kto pyta nie błądzi? Rzeczywiście , brakuje dwóch elementów na "ładunku". Mianowicie szyby przedniej i tylne. Niestety nie udało mi się tego wykonać przy pomocy foli lub czegoś przypominającego szkło. Może rozwiązaniem bedzie naklejenie kalki w odcieniu jasnoszarego. Trzeba będzie popróbować. Co do wchodzenia do auta to Irokez ma rację, tak to się odbywa. W tak dużym pomniejszeniu jest to prawie niewidoczne.
Dokładnie o to mi chodziło :) Pomysł z jasnoszarą kalką uważam za trafiony, a dzieleniem pokrowców na części faktycznie dla tej skali możesz się nie przejmować.

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#16
Strasznie mi brakowało Twoich prac na jakimś forum. I w końcu się doczekałem :) I to od razu tak z grubej rury:D Man TGS z Adampola jest genialny. Strasznie lubię temat autolawet i może dlatego teraz mam 2 na warsztacie, ale Adampol chodził mi po głowie już od dłuższego czasy. Niestety zawsze jest ta przeszkoda w postaci kalek. Ale i tak się ciesze że ktoś pokusił się o ten temat. I Tobie wyszło to genialnie. Sam ładunek to genialny pomysł i jeszcze te pasy mocujące do kół. Majstersztyk! :D
A co do Rabena to też temat, który uwielbiam. Też sam mam 2 i ten również miałem w planach. Niestety znów poswatał problem w sprawie kalek. Ale model wyszedł Ci znakomicie. Wszystkie te detale jak gaśnice obrysówki, podwójny bak dodaję mu uroku. Jedyne co bym w nim jeszcze zrobił to pobawił się wnętrzem, czyli pomalować cała kabinć od wewnątrz, dodać papiery i inne pierdoły na deskę rozdzielczą. No i tablice i dolną listwę w zderzaku bo brakuje Ci jednego wlotu pomalowanego na czarno. Ale ogólnie jest rewelacja. I 2 pytania na koniec mojego wywodu. Z czego są zrobione skrzynki na gaśnice oraz dolne trzymania do baków?
Pozdrawiam Piotrek;)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#18
Witam
Dawno temu zakupiłem model żywiczny firmy Tl Decals maszyny do prac w lesie. Maszyna nosi nazwę Forwarder 208 F. Postanowiłem troszku przy niej podłubać.
Tak wygląda w rzeczywistości

Forwarder 208F.jpg


Części zywiczne zestawu są na wysokim poziomie. Praktycznie nie trzeba używać pilnika i papieru ściernego. Po sklejeniu przyszła pora na malowanie. Pomalowałem , bazując na zdjęciu na żółty i ciemny zielony.

IMG_4624.JPG


Do zestawu dołączono dźwig-podnośnik z zestawu Kibri. Tutaj trzeba było użyć niestety skalpela i upodobnić go do tego na zdjęciu. Postanowiłem wzbogacić dźwig w przewody hydrauliczne. Użyłem do tego żyłek wędkarskich 0,2 i 0,25 mm.

IMG_4656.JPG


Forwarder będzie docelowo przewożony na specjalnej ciężarówce. Początkowy zamysł był taki aby był z fabryki, ale po zastanowieniu uznałem , że realistyczniej będzie wyglądał troche ubrudzony. A oto jak wygląda po wyjechaniu z błotnistego lasu

IMG_4653.JPG


Użyłem jako imitacji błota , żywicę akrylowa plus ciemny pigment MIGa.
Ddn....
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#19
TL-Decal robi znakomite kalki a tagże konwersje.Jest to najwyższa jakość i tak jak piszesz nie trzeba używać zbyt dużo pilników i papieru ściernego.Kiedyś kleiłem dla pewengo osobnika Sisu i muszę przyznać że byłem pod wrażeniem tych części.Z tymi żyłkami wędkarskimi to dobry patent.Miałeś problemy z ich klejeniem czy może klej łapał je szybko?
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#20
Trochę się namordowałem. Kleiłem cyjanoakrylem , ale w żelu. Ten w płynie jakoś mi nie leży. Albo od razu łapie albo po dłuższym czasie ( jak go za wiele naleje). Potem wpadłem na patent i pomagałem sobie imadełkiem . I jakoś poszło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki