• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

W tym temacie jak zawsze , jest na czym oko zawiesić :) Przy takich postępach i eksperymentach tylko czekać jak będą wychodziły modele w seriach . Zresztą które sam bym chętnie nabył .

M

Maverick

Gość
Coś dla Maverica, co to będzie?
Oczywiście, że Bring. Wyglada już świetnie a co dopiero jak bedzie ukończony w pelni? (y) Takich Tranzitów to jeżdzi w Bringu mnóstwo ale u nich to nawet Smarty śmigają, więc co byś w sumie nie pomalowal w ich barwy to na 99,9% bedzie to samochód u nich śmigajacy.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Dzisiaj pogrzebałem trochę przy Hiab-ach. Zestaw z Kibri, trochę go uspółcześniłem. Dodałem plastikowe osłony, położyłem instalacje hydrayliczną i jeszcze parę elementów podnąszących wizualność dźwigu.

DSC02575.JPG

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
To fakt, zaciołem się trochę, Przeglądałem ostatnio Vlisty i jakoś tak ubogo wyglądały z tymi gołymi Hiabami. Trochę je podrasowałem , połozyłem kalkę i od razu inaczej. Niestety zdjęcia za 3 tyg, jestem w robocie niestety.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam
Troche podłubałem przy Bring - ach i Van Der Vlist - ach. To takie dwie moje ulubione firmy.

W Scani Bringa skończyłem zabudowę ciągnika. Teraz jeszcze tylna belka i ciągnik bedzie skończony. Z naczepy Schmitaz muszę zrobi Kogla.

DSC02643.JPG

DSC02641.JPG

Natomiast w bazie V.D.Vlist prace trwają nad Scania Holwerda , Volvem Bekkema i Hiab - ami. W ciągnikach zamocowałem koguty i halogeny. Pozostało do zrobienia tylna zabudowa ( szafki ). I przyjdzie czas na naczepy. Jedna będzie na pewno Pendel X , ale z 5 osiami. No i jakis gabaryt bedzie trzeba stworzyć. Wstępnie przygotowuje się na kruszarkę model FT4250 CC firmy KPI-JCI. Na gąsienicach i wadze około 50 ton. Będzie co wozić.
No , ale parę fotek z tego co na dzień dzisiejszy.

DSC02646.JPG

DSC02649.JPG

DSC02651.JPG

oilstat

Aktywny użytkownik
Już na etapie montażu te modele wyglądają świetnie. Podziwiam zapał i ogrom pracy włożony w te modele.
Mi najbardziej do gustu przypadła Scania Bring-a. Bardzo lubię te zestawy. Czy w Scanii z chłodnią siodło było przesunięte do przodu w porównaniu z oryginalnym 3-osiowym podwoziem z Herpy?

Na ostatnim zdjęciu (Scania V.D. Vlist) trzeba podmalować nadkola, bo prześwituje żółty kolor.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Zgadza się. Siodło zostało przesunięte do przodu. Na zdjęciach chłodnia znajduje się bliżej kabiny, a na herpowskim podwoziu odstęp wydawał mi się za duży.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Wczoraj postanowiłem trochę popracować nad Pendelami. Jak , że skupowałem takowe postanowiłem rozszerzyć gamę pendeli o naczepę 3 i 5 osiową. W ten sposób bedę miał pełen asortyment Nootebooma

DSC02660.JPG

DSC02661.JPG

Zrobiłem jeszcze tylną belkę do tandemu Dakpol-a .

DSC02662.JPG

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam
Mała relacja z mojej małej manufaktury. Dzisiaj kilka wątków.
Jako że Scania HOLWERDA V.D.Vlista na ukończeniu , zabrałem się za naczepę do niej. Będzie to Nooteboom Peldel X w konfiguracji 3 osiowej. Ma to wyglądać tak:

P4120070[1].JPG

Troche to odbiega od herpowskiej naczepy

DSC02666.JPG

Ingerowałem trochę piłką i skalpelem, potem niezastąpiony hips. Do uzyskania realności wytrawiłem mosiężną blaszkę 0,1 mm z fakturą ryfla - 1.

DSC02675.JPG

DSC02676.JPG

Następnym tematem którym się zajmuję to Kabina Volvo. Postanowiłem zmierzyć się z kabina typu FM. Jest ona niższa od typowej kabiny FH. Więc tak jak zawsze , piłka , skalpei i papier scierny. Gril planowałem wykonać przez fototrawienie, ale ostatecznie przyciołem od kabiny FH. Nawet zadowalająco wyszedł.

DSC02677.JPG

DSC02678.JPG

Jeszcze muszę wygładzić powierzchnię , przemyśleć montaz klamek i odlać formę do powielania kabiny.

KOńcze również naczepę kontenerową zamowyładowczą dla Bringa. Wielkość łańcuszka nie powala, ale zakupiłem najmnieszy z dostępnych . Łańcuch zabezpieczyłem koszulka termokurczliwą tak jak to widnieje na zdjęciach.

patent1[1].jpg

DSC02680.JPG

DSC02681.JPG

Na koniec zdjęcie tylnej belki z cyrkoniami i zaczęte prace nad naczepami do gabarytów. Jako że, albedo swego czasu zrobiło naczepe 4 osiowa , postanowiłem urozmaicić troche tabor. Zrobione zostaną 5 i 6 osiowe Doole i Nooteboomy .

DSC02686.JPG

DSC02683.JPG

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 569
W robocie 113