• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

jestrabh

Znany użytkownik
Mowa jest srebrem, milczenie złotem, a konkretna robota to diament. Ty jesteś BRYLANTEM modelarstwa w czystej postaci(y)
Jeśli opcja zakupu dla maluczkich byłaby realna, co raczej wątpliwe :(to ustawiam się w kolejce po 1 egzemplarz;)

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam
Dziękuję za komentarze.
W całym projekcie obawiałem się wykonania kół. Ale prooblem się rozwiązał , gdyż takie same koła przednie ma model Buscha Fortschritt E 514.
Pozostaje mi tylko zakup ww modelu i odlać opony i felgi.

" Początkowo w Bizonach Z 056 zakładano wąskie opony. Z przodu były to zazwyczaj czechosłowackie Barum 18.4/15-30 wg starego oznaczenia a obecnie 18.4-30 Z tyłu zaś montowano ogumienie Polskiego producenta Stomil Olsztyn oznaczone 10.0-15. Po wprowadzeniu standaryzacji felg stosowano opony z symbolem 10.0/75-15.3 "

I włąśnie opony 18,4-30 są wyszczególnione w specyfikacji Fortschritta E 514.

Oczywiście w zamyśle jest wykonanie paru modeli dla zainteresowanych , ale ze względu na charakter mojej pracy zawodowej nie obiecuje sztywnego terminu. Dla kolegów ze zdolnościami manualnymi - zestawy do samodzielnego montażu.

Pozdrawiam

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Model wyszedł Ci rewelacyjnie, zresztą tak jak wszystkie inne Twoje prace. Myślę, że chętnych będziesz miał sporo, a jak to ogarniesz to i ja się może załapię na jakąś sztukę. :)

Brodagaz

Znany użytkownik
Witam
Dziękuję za komentarze.
W całym projekcie obawiałem się wykonania kół. Ale prooblem się rozwiązał , gdyż takie same koła przednie ma model Buscha Fortschritt E 514.
Pozostaje mi tylko zakup ww modelu i odlać opony i felgi.

" Początkowo w Bizonach Z 056 zakładano wąskie opony. Z przodu były to zazwyczaj czechosłowackie Barum 18.4/15-30 wg starego oznaczenia a obecnie 18.4-30 Z tyłu zaś montowano ogumienie Polskiego producenta Stomil Olsztyn oznaczone 10.0-15. Po wprowadzeniu standaryzacji felg stosowano opony z symbolem 10.0/75-15.3 "

I włąśnie opony 18,4-30 są wyszczególnione w specyfikacji Fortschritta E 514.

Oczywiście w zamyśle jest wykonanie paru modeli dla zainteresowanych , ale ze względu na charakter mojej pracy zawodowej nie obiecuje sztywnego terminu. Dla kolegów ze zdolnościami manualnymi - zestawy do samodzielnego montażu.

Pozdrawiam
Mam ten model mogę Ci koła pożyczyć na odlewy a w zasadzie to nie pamiętam czy sam nie odlewałem tych kół :)

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam

Czas na montaż naganiacza lub fachowo nazwanego - motowideł.
Materiały uzyte to plostyren o serdnicy 1,6 mm , drut stalowy 0,3 mm i el . fototrawione. Wszystko sklejone.

IMG_0330.JPG

IMG_0333.JPG

IMG_0334.JPG

Jako podajnik ślimakowo-palcowy posłuży mi element zapożyczony z zestawu Kibri.

IMG_0331.JPG

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Witam

Dodałem pare szczegółów - paski klinowe, drabinka, przenośnik slimakowy ....

pozostało zamontować skrzynkę na aku i poczekać na koła. Napisałem do Buscha w sprawie zakupu kół. Ciekawe co odpowiedzą ?

IMG_0335.JPG

IMG_0337.JPG

IMG_0338.JPG

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 522
W robocie 113