• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Malowanie przypadkowe . Kiedyś takie cos zielone bez żadnych oznaczeń widziałem na parkingu. Jest parę firm , ale zabudowa solówki musi być zmieniona. Ale to w tym przypadku najmniejszy problem. Nie znalazłem nic polskiego, tak jak ktoś ma jakieś fotki albo namiar to chętnie bym zrobił coś takiego.

BoBi

Znany użytkownik
To jest kosmos co Ty robisz Jarku :obcy: Od kiedy pojawił się Twój pierwszy wpis (jeszcze na 1-87.pl) jestem Twoim fanem, a tutaj z każdą aktualizacją powalasz :eek:

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Uciekłem trochę w skandynawskie tematy . Od kiedy zacząłem przeglądać skandynawskie fora z ciężarówkami , zawsze podobały mi się różne konfiguracje , raczej nie spotykane w Europie. A że ostatnio mam robótkę w Szwecji i trochę czasu , to pomierzyłem to i owo.
Na pierwszy ogień poszedł zestaw do przewozu asfaltu. Ciężarówka w nietypowej konfiguracji i nietypowa przyczepa. Kontenery też nietypowe , bo półokrągłe.
Jako , że w Szwecji maszyny są dla ludzi nie na odwrót ,zauważyłem coś niebywałego. Widziałem , jak dorosłe dzieci bawią się jazdą miniatur samochodów sterowanych radiem, ale to żeby kierowca za pomocą radia manewrował prawdziwą Scania to już przesada. Nie mogłem się napatrzeć jak z precyzja do kilku centymetrów operator - kierowca ustawia sobie samochód aby wysypać odrobinę asfaltu do dziurki. To taka ciekawostka.

IMG_3656.JPG

IMG_3660.JPG

IMG_3661.JPG

IMG_3662.JPG

IMG_3663.JPG

IMG_3664.JPG

Abarth

Znany użytkownik
Jak zwykle szokujesz, wykonanie na najwyzszym poziomie, pomysl tez bardzo mi sie podoba, mam pytanie, czy boki polokragle sa tasma chromowana obklejone? Jedno wkoncu moge sie doczepic :D Tylne światła, móglbyś zrobić farbka clear ;)

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Kontenery na asfalt nie do końca spełniają pokładane nadzieje. Ale mam już pomysł na to aby były lepiej zrobione. Mówię tu o tym , że jak się połozy ten chrom , to wszystko wychodzi na jaw, czyli odrobina kleju itp. Co do chromu to jest taka specjalna folia . Nazywa się BaryMetal i jest w różnych kolorach. Ja akurat użyłem imitacji chromu. Jest BArdzo cieńka i doskonale imituje powłokę. Układa się bez specjalnych problemów.
Co do świateł , zastosowałem kalkę . Ale może następnym razem będzie coś zupełnie innego. Mam pewien pomysł i nadszedł czas wdrożyć go w życie. Wykonanie świateł zawsze spędza mi sen z powiek!
Z czego wanny? 70 % blaszka , 30% hips .

DyrdekHz

Znany użytkownik
Uwielbiam skandynawskie tematy, więc model strasznie mi się podoba. Nie wiem czy to konkretny model na podstawie 1:1 czy Twoja inwencja twórcza, ale do perfekcji brakuje mi halogenów na dachu.
Wielki plus także na typowo skandynawskie oświetlenie tylne przyczepy. (y)

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Tego nie wiem ile arkuszy ale podejrzewam że jeden. Ja kupowałem w innym miejscu , na Ebay-u.
Co do świateł to zamierzam użyć tamponiarki. Chodzi przede wszystkim o tylne światła. Wytrawiłem belkę z konturami okrągłych świateł , ale jakoś mi nie wychodzi idealnie wypełnić koło na czerwono i na dodatek cienki pasek po środku zrobić. Wszystkie potrzebne urządzenia posiadam: naświetlarka do klisz , tamponiarka do nadruku. Ręczna , ale na początek do zmierzenia się z tematem tampo wystarczy. Muszę tylko zakupić farby i do dzieła. Jak mi to wyjdzie to może jakiś model ciężarówki zrobię. Od dawna nosze się z tym zamiarem i chyba nastał ten moment aby zrobić krok do przodu!!!
Model Scanii robiłem na podstawie zrobionych zdjęć . Halogeny będą , ale nie na dachu , tylko na przedniej atrapie.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
W oczekiwaniu na kalki do zestawu z Class-em , wytrawiłem w końcu dawno zrobioną klisze z naczepą Doll-a . Parę razy widziałem na hofach naczepy 7 - osiowe z ładunkiem pancernym, a ściślej mówiąc z czołgiem.

Na początek fotka blaszki. Naczepa jest rozrysowana na dwóch arkuszach.

IMG_5999.JPG

Po "pogięciu "

IMG_6000.JPG

IMG_6002.JPG

IMG_6008.JPG

Zawieszenie naczepy nie powala finezja ,

IMG_6009.JPG

Po pomalowaniu .....

IMG_6010.JPG

IMG_6011.JPG

IMG_6012.JPG

Deski zrobiłem z patyczków do mieszania kawy. W moich pracach sponsoruje mnie McDonalds.
I na koniec moje pierwsze kroki w tampodruku. Na początek zrobiłem tylne oznaczenia. Musze jeszcze dopracować ta metodę.

IMG_6016.JPG

M&M

Znany użytkownik
I znowu jakiś postęp , tampon wyszedł całkiem całkiem , naczepa jak zwykle co tu pisać chociaż jak napisałeś od spodu nie grzeszy finezją .
Pytanie kleisz czy lutujesz , bo te małe elementy między osiami z oczkami do mocowania to chyba na słowo honoru się trzymają i chyba masz już zniżkę na te małe kółka ?

(y)(y)(y)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 505
W robocie 113