• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Pomysl dobry, i tak jest czego zazdroscic ze robisz z tych blaszek, opony bym Ci mógł zrobić z zywicy jakbys chcial. Jesli bys robil z gumy to chetnie bym sie dowiedzial jak wyszlo itp :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.899 386 20
Wygląda to bardzo dobrze. Zaciski, owszem, trochę nie w tym miejscu, ale pierwsze koty za płoty, jak to mawiają... Czekam na kolejne próby, bo nie ukrywam, że takie felgi z oponami przydałby się do tuningowania modeli. Może i ja kiedyś spróbuję pozmieniać trochę swoje modele;)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Tak jak wspominałem wcześniej prowadziłem prace nad ciągnikami terminalowymi.
Ostatnio przysiadłem trochę i porobiłem co nieco. Oto co wyszło.
Najpierw zdjęcie elementów.

IMG_2882.JPG


Po dodaniu paru drobiazgów i pomalowaniu wyszło cos takiego.

Terberg YT 182

terberg-yt-182-2[1].jpg


IMG_2933.JPG


IMG_2934.JPG


IMG_2935.JPG


IMG_2936.JPG


A że początkowo chodziło mi po głowie zrobienie innego ciągnika , poszedłem za ciosem i zrobiłem ciągnik
MAFI 225
t225-t230-1-t2[1].jpg


IMG_2924.JPG


IMG_2927.JPG


IMG_2928.JPG


IMG_2930.JPG


IMG_2918.JPG
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
I jeszcze dwa razem

IMG_2942.JPG


Porobiłem też przy moim Panfingere. Zrobiłem profesjonalne podwozie do Scanii 8 x 4 w konfiguracji ciągnika.

IMG_2947.JPG


Przy samym dźwigu dodałem pare dodatków: jak przewody hydrauliczne , uchwyty.

IMG_2949.JPG
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Z Felbelmayerem miałem sporo budów , więc tak jakby sentyment . A że w necie znalazłem podobną konfigurację i mam kalki , wybór padł akurat na tego przewoźnika.
Do ciągników mam porobione , wytrawione blaszki z naczepą do przewozu kontenerów na terminalach i tzw. rolltrailer 40" o ładowności 60 ton.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Jestem pod ogromnym wrażeniem, z niczego... COŚ!(y) Jedyne co rzuciło mi się w oczy to brak połączenia pod przednią lampa, być może pusciło klejenie ale ogolnie idealna kopia prawdziwego(y) Im więcej robisz tych cudeniek i pokazujesz tutaj to zaczynam się martwić o Ciebie, uważaj stary żeby Cie modelarze nie okradli ani złomiarze bo coraz więcej miedzi na Twoich półkach a miedź jest w cenie obecnie!;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.899 386 20
Aż się nie chce wierzyć, że takie cudeńka robisz. Pięknie wyglądają te ciągniki terminalowe. Jeden fajniejszy od drugiego. Trudno wybrać faworyta. Gratuluję pomysłu i wykonania.(y)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
hhahahhahahahahah, wcale nie podeptałem swojego , jest po prostu inny :p i traktuję to jako przetarcie szlaku, na szczyt atak już przeprowadził Jarek .

Superoskie są te terbergi ,pełen podziw i zazdrość:D, ale dalej będę twierdził , że niektóre elementy powinny być z PCV bo blaszkowe wyglądają na za cienkie .


Czekam na te naczepy podkontenerowe , to sobie też podróbkę wystrugam :LOL:.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Dzięki za uznanie.
Przy projektowaniu modeli opierałem się na rysunkach , powiedzmy to technicznych, z głównymi wymiarami. Więc wyglądają tak jak prawdziwe tylko mniejsze. Kupiłem jednego Terberga model do sklejania ) z Hollandi , ale po porównaniu wymiarów miał przewymiarowaną kabinę.
Co do grubości blaszki to i tak jest za gruba w 80% . Modele zrobione są z blaszki 0,2 mm co po przeliczeniu wychodzi 17,4 mm. Na budę , schody przydała by się 0,1 mm , ale była by za wiotka. Nawet jak zastosować Hips o grubości 0,5 mm to wyjdzie wersja pancerna ciągnika. Zaznaczyć należy , ze użyłem blaszki 0,2 , bo jest to optymalna grubość. Powyżej 0,3 już są podtrawienia.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Dzięki za uznanie.
Przy projektowaniu modeli opierałem się na rysunkach , powiedzmy to technicznych, z głównymi wymiarami. Więc wyglądają tak jak prawdziwe tylko mniejsze. Kupiłem jednego Terberga model do sklejania ) z Hollandi , ale po porównaniu wymiarów miał przewymiarowaną kabinę.
Co do grubości blaszki to i tak jest za gruba w 80% . Modele zrobione są z blaszki 0,2 mm co po przeliczeniu wychodzi 17,4 mm. Na budę , schody przydała by się 0,1 mm , ale była by za wiotka. Nawet jak zastosować Hips o grubości 0,5 mm to wyjdzie wersja pancerna ciągnika. Zaznaczyć należy , ze użyłem blaszki 0,2 , bo jest to optymalna grubość. Powyżej 0,3 już są podtrawienia.

Pytanko , a wycieraczki na szybę sam wytrawiłeś czy z czegoś zaadoptowane ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki