• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Japoński terminal kontenerowy

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#61
Kolego Coyote, a dlaczego ma wjechać na ten parking od tej strony co zaznaczyłeś, a nie może wjechać na niego od strony szlabanów? Jak na razie na terenie parkingu nie ma tam żadnych znaków zabraniających tego wjazdu. Nie umiem rysować na komputerze, bo by Ci zaznaczył drogę dla tej ciężarówki.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#62
A po jakie licho ma robić koło na parkingu kolego @hamulcowy ?
Swoją drogą to proszę mi wytłumaczyć, jak to jest z tymi kontenerami normalnymi na całym świecie, a tymi spacjalnymi w Japonii. Standartowy kontener dociera do kraju kwitnącej wiśni i co dalej, towar jest przeładowywany na te ich kontenery?
Kontenery ISO 20ft i 40ft jeżdżą pociągami jak każde inne, te japońskie "wewnętrzne"po prostu nie wyjeżdżają poza Japonii.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#63
Czytałem wcześniejszą dyskusję nt. wjazdu/wyjazdu. Myślałeś może aby odwrócić kierunek parkowania pojazdów, tak jak na moim załączniku.
Reszta prac równie ciekawa, fajna nawierzchnia na asfalcie i dobrze sobie poradziłeś z naniesieniem znaków poziomych.
Zobacz załącznik 797296
Ale po co odwracać? Po co mają wjeżdżać na parking Ci, co wyjeżdżają z pełnym kontenerem z terminalu? No po co?
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#66
@Marcin Kempa Chyba nie czytałeś mojego pierwszego wpisu, szkoda.
@hamulcowy Ty też przeczytaj ;)
Moja uwaga jest właśnie wynikiem tego, że przeczytałem Twój wpis. Mało tego uważam, że rozwija Twoje wątpliwości w sprawie wjazd-wyjazd, ponieważ mam podobny punkt widzenia co Twój

A po jakie licho ma robić koło na parkingu kolego @hamulcowy ?
Swoją drogą to proszę mi wytłumaczyć, jak to jest z tymi kontenerami normalnymi na całym świecie, a tymi spacjalnymi w Japonii. Standartowy kontener dociera do kraju kwitnącej wiśni i co dalej, towar jest przeładowywany na te ich kontenery?
@Coyote ja myślę, ze Marcin w całym tym czepianiu się mógł nie doczytać. Jak piszesz, fajna robota, a prostych spraw koledzy nie widzą.
90 % transportów kontenerowych jakie widziałem, a trwało to niemal rok dzień w dzień, to są ichnie kontenery, mające niewiele wspólnego z tymi znormalizowanymi. Co i czy przeładowują,- pojęcia nie mam. W góglu można zobaczyć jak to wygląda po wpisaniu " japan railway containers".
Poza tym, dyskusja na temat makiety terminala nie była o jej wykonaniu a o technologii funkcjonowania obiektu. Pod pojęciem "technologia" należy rozumieć formę funkcji a nie to, czy ona coś "ma" lub nie. Każda cos "tak ma", zależnie od jej przeznaczenia.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#67
Kolego Marcinie Kempa. Gdybyś w odpowiedzi na wątpliwości kolegi Andrzeja Harasska z wpisu we wtorek o godz. 18.03 wyjaśnił Mu to co wiemy w dniu dzisiejszym, to nie było by tej całej dyskusji. Napisałeś: [ Nie widzę powodu żeby ktoś wyjeżdżający, i tu nie dodałeś tego kluczowego słowa[ z terminala ] miałby parkować, można było również dodać [ z powrotem na parkingu. ] A Ty teraz Masz do wszystkich piszących w Twoim temacie na temat tego parkingu pretensje, że ośmielili się zabrać głos w tej dyskusji. A już napisanie, że się dop............... na siłę było było po prostu z Twojej strony prostackie i niegrzeczne w stosunku do tych uczestników tej dyskusji, którzy zabierali głos w tym temacie.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#68
Kolego Marcinie Kempa. Gdybyś w odpowiedzi na wątpliwości kolegi Andrzeja Harasska z wpisu we wtorek o godz. 18.03 wyjaśnił Mu to co wiemy w dniu dzisiejszym, to nie było by tej całej dyskusji. Napisałeś: [ Nie widzę powodu żeby ktoś wyjeżdżający, i tu nie dodałeś tego kluczowego słowa[ z terminala ] miałby parkować, można było również dodać [ z powrotem na parkingu. ] A Ty teraz Masz do wszystkich piszących w Twoim temacie na temat tego parkingu pretensje, że ośmielili się zabrać głos w tej dyskusji. A już napisanie, że się dop............... na siłę było było po prostu z Twojej strony prostackie i niegrzeczne w stosunku do tych uczestników tej dyskusji, którzy zabierali głos w tym temacie.
Kolego Janie, z panem Andrzejem Harasskiem dyskutowałem normalnie i wydawało mi się, że chyba nie tylko on zrozumiał o co mi chodzi. Co do mojego komentarza, to proszę wybaczyć, ale jeżeli 70% komentarzy dotyczy krytyki dla krytyki, to mam być z tego powodu spokojny i uśmiechać się do siebie? Ja nie jestem żadnym ortodoksem w stosunku do Japonii i ich kolei, więc "zwisa" mi czy ciężarówka ma kontener morski. Pojazd z takim kontenerem miałem, taki przykleiłem i nie mam zamiaru go zrywać z tego powodu, że nie jest to zgodne z rzeczywistością. Dla mnie ważniejsze jest żeby makieta była ładna niż realna.