• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Japoński terminal kontenerowy

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#1
Przenoszę starą makietę "terminal kontenerowy Stara Wieś" na nowe skrzynki. Makieta zostanie poddana "japonizacji". Pierwsza skrzynka już działa. Na planie japońska lokomotywa DD51 z wagonami produkcji Tomix, oraz pojazdy firmy Tomytec.
IMG_20200424_232410_copy_3600x2700.jpg
IMG_20200424_232328_copy_3600x2700.jpg
IMG_20200424_232300_copy_3600x2700.jpg
IMG_20200424_232255_copy_3600x2700.jpg
IMG_20200424_232323_copy_3600x2700.jpg
IMG_20200424_232309_copy_3600x2700.jpg
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#12
Czy jesteś pewien, że Japończycy używają "anglików"? Mieszkam obok stacji Takaoka Station, na tor 1067. Z galerii handlowej przy dworcu widać całą niemal stację, ale "anglików" tam nie wiedziałem. Gdy wracam z pracy, taksiarz jedzie czasem koło tutejszego terminala kontenerowego, koło portu. Tam też są tylko zwykłe rozjazdy.
Obiecałem kilku kolegom zrobić zdjęcia platform na kontenery, ale zrobienie dobrych zdjęć taboru czy infrastruktury jest tu dość trudne. Wszystko poogradzane płotami. Na torowisko się nie wejdzie. Jak na autostradach. Bez biletu na pociąg na peron też nie wpuszczą. Próbowałem dogadać się z gościem, który stoi " na bramce". Mówiłęm mu, że chcę zrobić kilka zdjęć. Mowy nie ma. Trzeba mieć bilet. Nie wiem czy są tu peronówki, bo z angielskim to tu cieniuutko, a ja z kolei "Nihongo hanasemasen" i po rozmowie. Ciekaw jestem, jak by wygladały relacje Piotra i Pawła z ichperegrynacji, gdyby im przyszło robić to tutaj.
Jest dość trudnym pobyt w kraju, gdzie nie można przeczytać lub zrozumieć jakiegokolwiek słowa w tubylczym narzeczu.
Z wąskim torem.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#15
Czy jesteś pewien, że Japończycy używają "anglików"? Mieszkam obok stacji Takaoka Station, na tor 1067. Z galerii handlowej przy dworcu widać całą niemal stację, ale "anglików" tam nie wiedziałem. Gdy wracam z pracy, taksiarz jedzie czasem koło tutejszego terminala kontenerowego, koło portu. Tam też są tylko zwykłe rozjazdy.
Obiecałem kilku kolegom zrobić zdjęcia platform na kontenery, ale zrobienie dobrych zdjęć taboru czy infrastruktury jest tu dość trudne. Wszystko poogradzane płotami. Na torowisko się nie wejdzie. Jak na autostradach. Bez biletu na pociąg na peron też nie wpuszczą. Próbowałem dogadać się z gościem, który stoi " na bramce". Mówiłęm mu, że chcę zrobić kilka zdjęć. Mowy nie ma. Trzeba mieć bilet. Nie wiem czy są tu peronówki, bo z angielskim to tu cieniuutko, a ja z kolei "Nihongo hanasemasen" i po rozmowie. Ciekaw jestem, jak by wygladały relacje Piotra i Pawła z ichperegrynacji, gdyby im przyszło robić to tutaj.
Jest dość trudnym pobyt w kraju, gdzie nie można przeczytać lub zrozumieć jakiegokolwiek słowa w tubylczym narzeczu.
Z wąskim torem.
Skoro Tomix produkuje "Angliki", to raczej są ;) Gdyby nie było, to i tak bym z tym nie zrobił, bo szkoda mi niszczyć. Nie jestem aż takim purystą i wszystko ma fajne wyglądać, a niekoniecznie być odzwierciedleniem jakiegoś miejsca.
Mówiłem, mogę machnąć coś w eNce.
Ja robię terminal kontenerowy i naziemny dworzec kolejowy, a Ty chciałeś robić szlak. Możemy ustalić jakieś wymiary gdzie ma być umiejscowiony tor(najlepiej kato dwutor) i możesz działać ;) Skrzynki 50 cm szerokie, więc tor 10 cm od krawędzi bocznej?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#19
Marcinie, z tego co widzę szutrowałeś rozjazdy Kato... jak Ci się pracowało na tym materiale ( interesuje mnie jak dobrze klej łapie przęsło torowe)???

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#20
Marcinie, z tego co widzę szutrowałeś rozjazdy Kato... jak Ci się pracowało na tym materiale ( interesuje mnie jak dobrze klej łapie przęsło torowe)???

Pozdrawiam,...
Nie ma problemu z szutrowaniem, bo wszystko ładnie łapie klej, ale nie polecam zasypywać odcinka bliskiego zwrotnicy, bo jak sklei, to może być później ciężko z ruchem. U mnie się zrobił taki problem w rozjeździe podwójnym i teraz nie chce przestawiać się z przełącznika.