• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Jakiego kleju użyć do klejenia budynków?

gogus82

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Będe sklejał mój pierwszy budynek i mam pytanie?? jakiego kleju użyć do klejenia budynków?? jaki będzie najlepszy?? czy wikol będzie ok??
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
mamy zgadywać z jakiego materiału jest ten budynek? Czy to samoróbka z kartonu,pcv czy jakiś gotowy plastik?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#5
Do PCV polecam ten, o tórym wspomniał Paziu10...... Bardzo dobrze się dozuje i dobrze klei tego typu materiał.
 

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Pokazany klej jest do polistyrenu, a nie do pcv. PIKO budynki robi z polistyrenu a nie z pcv.

:arrow: Prosty przepis na klej do polistyrenu (stosuję od ...dziestu lat):
do buteleczki (np. po aromacie do ciasta) wrzucamy połamane kawałki przezroczystego polistyrenu (np. po kabinach od modeli samolotów) i zalewamy rozpuszczalnikiem nitro. Na drugi dzień klej gotowy, można uzupełniać i zmieniać gęstość dodając nitro lub polistyrenu. Jak się zestali po długotrwałym nieużywaniu - dolać nitro. Za kilka złotych - kleju starczy na sklejenie miasta.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#9
Ja mogę tylko tyle powiedzieć żę klej o którym wspomniał JJP działa, ale przygotować go w czymś trochę większym ( na przykład małym słoiczku)

Jedna uwaga: Jak będziesz tego kleju używał, to otwórz okno - strasznie śmierdzi.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
#10
Czym się różni w zastosowaniu klej Faller Super-Expert (Nr kat. 170490) od kleju Faller Expert (Nr kat. 170492)?
EDIT: Na stronie Fallera znalazłem info, że ten klej Super-Expert szybciej działa. Czy Koledzy mieli styczność i z jednym i z drugim i mogą to potwierdzić? Czy igła dozująca jest taka sama?
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 8
Techniki modelarskie 47
Techniki modelarskie 8

Podobne wątki