• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie tory wybrać?

Qba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jest to mój pierwszy post na forum, a zatem witam wszystkich Forumowiczów.

Mam pytanie. Jakie tory wybrać na moduł i jakie używacie na swoich makietach?
Mi bardziej chodzi o dokładnych producentów.
Pozdrawiam

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Qba
 

drake24

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Więc jak już wcześniej pisałem, chodzi mi o dobór torów na TORT, konkretnie chciałbym poznać opinie kogoś kto stał przed podobnym dylematem tj. 2,5 mm czy 2,1mm. No i dzięki aqws9 Twoja opinia bardzo mi pomoże :???:
 
Reakcje
0 0 0
#15
drake24 napisał(a):
Więc jak już wcześniej pisałem, chodzi mi o dobór torów na TORT, konkretnie chciałbym poznać opinie kogoś kto stał przed podobnym dylematem tj. 2,5 mm czy 2,1mm(....)
No to stary masz dylemat. A tak w ogóle to w czym problem??? Skoro budujesz tort, to po co przejmować się wysokością szyny? Po prostu weź takie tory, które w asortymencie mają rozjazdy, które to z kolei nie wykolejają taboru. Na przykład rozjazdy łukowe Roco-Hobby 2,5mm tak mi robiły z parowozami - i dzieje się tak w przypadku rozjazdów z kątami niższymi niż 700mm (mniej więcej). Dawno się ich pozbyłem. Rozjazdy Roco-Hobby proste o kącie łuku 1050mm nie wykolejają ale ich zastosowanie w przypadku torta budzi wątpliwość - no chyba, że byłby to bardzo długi tort (i może szeroki ;-) ) z uwagi na mniejszy skos rozjazdu a tym samym pożeranie dużej ilości miejsca. No niestety, realizm boli, ale nie wykoleja... :D

...i tym oto stwierdzeniem zakończmy te wywody :grin:
 

ziombol

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
moim zdaniem jeżeli to jest tort 2,5 mm mogą spokojnie być... budujesz to dla siebie i raczej z nikim się łączyć nie będziesz ;)
Ja wybrałem 2,5mm i jestem z nich zadowolony ... pozatym zobacz ile zaoszczędzisz (za tory na mój tort zapłaciłem 250 zł, gdzieś tu był mój wątek)
Ale ciężko będzie ci je teraz dostac bo skończyli produkcję więc się pośpiesz :)
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
ziombol napisał(a):
Ale ciężko będzie ci je teraz dostac bo skończyli produkcję więc się pośpiesz :)
Piko też takie znowu strasznie drogie nie są ... ktoś kiedyś pisał, że rdzewieją ale nie zauważyłem tego zjawiska a u mnie w piwnicy leżą takie z zestawu startowego i nic nich nie bierze...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 2
Buduję makietę 13
Buduję makietę 3
Buduję makietę 9

Podobne wątki