• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie tory wybrać?

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#22
drake24 napisał(a):
moja BR 03 wykolejaja na rozjadach
Jezeli to jest ten egzemplarz, ktory zaprezentowales na zdjeciu w dziale "Tabor" to troche mnie to nie dziwi. Poza tym nie napisales jakie dokladnie masz rozjazdy choc sadze, ze wysokosc szyny nie ma tu znaczenia.

Pozdrawiam.
Tomek.

Ps. Chwilowo brak polskich czcionek
 
Reakcje
0 0 0
#24
Nie rozumiem dylematu 2,5mm czy 2,1mm. "Przeca" każdy ma oczy i widzi co mu pasuje, jaki jest asortyment rozjazdów, jak się tabor posiadany zachowuje na tych szynach i rozjazdach (starsze PIKO na 2,1 nie za bardzo pojedzie bo z racji niższej szyny "pryka" obręczą koła po podkładach.... i takie tam różne dylematy) - przecież każdy to może sam sobie ocenić. To tak, jakby ktoś za kogoś miał wybrać... Naprodukowane postów bez sensu bo się kolesiowi pomyśleć nie chce....

To tak jakby stworzyć post:

Co dziś oglądać, kaczora donalda na TVP1 czy myszkę miki na TVP2 ? :D
 

drake24

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
UNIVERS napisał(a):
starsze PIKO na 2,1 nie za bardzo pojedzie bo z racji niższej szyny "pryka" obręczą koła po podkładach.... i takie tam różne dylematy
Bardzo dziękuje, wlasnie o takie doswiadczenia mi chodzilo, wiec te posty nie do konca byly bez sensu... a i z moim mysleniem nie jest tak zle, lecz co ma myslenie do doswiadczenia to nie bardzo wiem...
 

drake24

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Tomasz Wojczyk napisał(a):
Jezeli to jest ten egzemplarz, ktory zaprezentowales na zdjeciu w dziale "Tabor" to troche mnie to nie dziwi. Poza tym nie napisales jakie dokladnie masz rozjazdy choc sadze, ze wysokosc szyny nie ma tu znaczenia.
Sa to zwrotnice lukowe Piko A-Gleis. Uscislajac lokomotywa przejezdza tylko tender jest za sztywny i nie daje rady... jedzie srodkiem :???: I zastanawiam sie czy ma znaczenie wysokosc szyny, czy moze firma ktora wyprodukowala zwrotnice. Chcialbym wybrac takie zwrotnice z którymi nie bedzie problemow i chyba calkowicie odejde od uzywania zwrotnic lukowych...

A co do lokomotywy to wiem ze na razie wyglada okropnie :oops: , ale mam nadzieje ze to zmienie :D
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
TrinonH0 napisał(a):
u mnie najczęściej sie iglice odchylają i przód jedzie prosto a tył w bok :roll:

ps. mam rozjazdy roco
w Piko jest sprężynka dociskająca iglice, w RoCo jej chyba nie ma ?

przy założeniu elektrycznego sterowania problem powinien zniknąć :)
 
Reakcje
0 0 0
#34
Podczas ostatniej wizyty w sklepie modelarskim sprzedawca pokazał mi zwrotnice Tillig Ho Elite. Wygląda nieporównanie lepiej niż np Roco-Line. Nie ma w niej zawiasów, tylko działa na wygięcie materiału (jak w pierwowzorze). Daje to świetny efekt wizualny. Nie używałem torów tego producenta, więc nie wiem jak sprawują się w praktyce, ale wygląd mają świetny
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
chodziło mi o to ze ( jestem poczatkujacy ) i chcialbym stworzyc modul i czy toru A-gleis nadaja sie czy nie bedzie problemow podlaczenia sie z innymi?
Nie będzie żadnego problemu ponieważ bez względu na producenta w danej skali rozstaw jest ten sam. Jeżeli chodzi o wysokość szyny to różnicę 0,4mm jak jest między torami 2,1mm a 2,5mm reguluje się na śrubach przy skręcaniu swojego modułu z innym. Przy łączeniu na stałe torów o różnej wysokości można kupić złączki przejściowe.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 2
Buduję makietę 13
Buduję makietę 3
Buduję makietę 9

Podobne wątki