• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie sterowanie?

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Zamierzam kupić zestaw startowy i mam dylemat. Czy Uhlenbrock który jest w zestawach Tillig jest dobry do domowej makiety czy może jednak tylko Roco Multimaus? Jestem kompletnie zielony w temacie więc proszę o pomoc. Zakup planuję w tym tygodniu więc prosiłbym o szybkie odpowiedzi. Dziękuję z góry.
 
OP
OP
M

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dziękuję Misiek za tak szybki odzew :) a ja myślałem, że wszyscy tylko MM polecają i stąd moje wahania. Cały czas nie umiem się też zdecydować która skala (N czy TT ) bo każda opcja ma jakieś plusy i minusy ale jeśli może być Uhlenbrock to chyba pójdę w TT.
 
OP
OP
M

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Nic nie biorę w ciemno, przede wszystkim zwracam uwagę na to KTO pisze. Czytam to (o nie tylko to ) forum od ponad roku i akurat wiem, że Misiek to jest ktoś kto wie co pisze.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#7
o rany zaczerwieniłem się, dzięki :D

Uhlenbrock = loconet -> i to w tym przypadku jest jego zaletą.
Oraz inne "ficzery" których brakuje w Roco.
Dziękuję Misiek za tak szybki odzew :) a ja myślałem, że wszyscy tylko MM polecają i stąd moje wahania. Cały czas nie umiem się też zdecydować która skala (N czy TT ) bo każda opcja ma jakieś plusy i minusy ale jeśli może być Uhlenbrock to chyba pójdę w TT.
Jednym i drugim systemem możesz działać w N, H0.TT.
MM jest jakby popularniejsze w H0, zupełnie nie wiem czemu ;-)
Co innego Fremowanie - ale to inna bajka.

Obczaj czy gdzieś w okolicy nie ma jakiegoś spotkania kolejkowego - na szybko bym znalazł przynajmniej dwie prężne grupy H0 i TT. :D
http://www.bgm.bielsko.pl/ -> są na tym forum
http://slaskagrupatt.pl/ - są na forumtt.pl
 
OP
OP
M

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Dzięki za linki, ta śląska grupa TT by mi pasowała bo mieszkam na Śląsku. Generalnie to skala TT wydaje się najlepszą opcją dla mnie, jednak bardzo mały wybór budynków sprawił, że rozważam skalę N. Bije się z myślami już ładnych parę miesięcy więc najwyższa pora na podjęcie decyzji i realizację.
 
OP
OP
M

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Widziałem, widziałem super cudeńka i nawet miałbym bardzo blisko na zakupy ale ja będę robił taki klimat podmiejsko wiejski więc nie bardzo coś od Niego mi pasuje.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#11
Nie zrzeszony :) ale zapalony tt kowicz z Krakowa. Zestaw startowy z TKt 3 i sterowaniem cyfrowym jest na początek chyba najlepszy. Lokomotywa z dekoderem. Po podłączeniu wszystkiego po prostu działa. Jako że na razie jeden lok ma dekoder to się tylko chwilę pobawiłem i jeżdzę w analogu. Muszę poznać najpierw co i jak z tą cyfrą.
Taboru jest sporo w tym PKP, budynków i infrastruktury też. Jakość współczesnych modeli powala i od H0 niczym nie odbiegają. Opisana TKt3 i Ok1 w promieniach porannego słońca IMG_20161231_100919-2080x1560.jpg IMG_20161231_133210-2080x1560.jpg
 
OP
OP
M

Mnichu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Powiedzcie mi jeszcze czy Daisy 2 jest w miarę łatwe w obsłudze dla kogoś początkującego bo podobno nie ma do tego polskiej instrukcji a na YT też nic po polsku nie znalazłem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 6
DCC 6
DCC 6
DCC 20
DCC 11

Podobne wątki