• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie sprzęgi ?

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#1
Jakie Waszym zdaniem sprzęgi (NEM362) najlepiej współdziałają z rozprzęgaczem elektromagnetycznym ?
Skala H0
pozdrawiam
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#2
Teraz nie wiem czy moje pytanie było zbyt banalne , czy może zbyt głupie żeby podjąć
ten temat .
No chyba że nikt nie ma na swojej makiecie rozprzęgaczy ?
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#4
według mnie najlepsze do rozsprzęgania są sprzęgi rokowskie "żaby".
-Śledzie odpadają chyba, że będzie rozsprzęgacz nastawiony na jeden śledź, aby go unieść co grozi ryzykiem wykolejenia się wagonu.
-Standartowe sprzęgi też by były trudne do rozsprzegania.....
To jest moje zdanie :cool:
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#5
Dzięki WITKOIM za podpowiedź .
Chyba będę musiał kupić kilka różnych sprzęgów , żeby wypróbować i wybrać najlepsze.
Myślałem że zaoszczędzę :cry:
Swoją drogą dziwne że nie cieszy się ta zabawka u nas zbytnią popularnością ,
widuję ją głównie na tortach czeskich i niemieckich . (you tube)
 
Reakcje
0 0 0
#9
Mam mały problem otóż mam wagony tilliga i na łukach odczepiają mi się te wagony mimo że mam łuki R3 i R4. Myślę że coś jest nie tak ze sprzęgami czy moglibyście mi doradzić jakie najlepiej kupić
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#11
kup zwykłe sprzęgi Piko, dają się one podginać co umożliwi Ci optymalne ich ustawienie.

gbbsoft napisał(a):
Zacznij od sprzęgów Fleichmana - są generalnie najlepsze...
Jeśli chodzi o jazdę na pewno to racja ale do rozsprzęgacza się nie nadają, są za niskie i w trakcie wysprzęgania podnoszony jest wagon.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 2
Buduję makietę 36

Podobne wątki