• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie rozjazdy najlepiej użyć na module?

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#1
Witam buduje makietę modułową i chciałbym zrobić jakąś niewielką bocznice. Nie wiem jakie rozjazdy by się nadawały? Czy mogą to być piko, czy jakiejś innej firmy? Moglibyście doradzić ze swojego doświadczenia?
Pozdrawiam.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#2
Jeżeli ma być realnie EW6
Złoty środek pomiędzy realizmem a cena i długością EW3 (chociaż wg mnie cena nie jest zbyt atrakcyjna w porównaniu do EW6 zwłaszcza w odniesieniu do całej ceny torowiskaoszczędnośc 30-40 zł)
Tanio to tylko Piko ale tutaj masz wysokośc głowki 2,5mm
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#5
Witam buduje makietę modułową i chciałbym zrobić jakąś niewielką bocznice. Nie wiem jakie rozjazdy by się nadawały? Czy mogą to być piko, czy jakiejś innej firmy? Moglibyście doradzić ze swojego doświadczenia?
Pozdrawiam.
Tillig EW5 mógłby być na bocznicę, a jeszcze lepiej EW6 /geometrycznie jest w sam raz/, ale obie trzeba by przerabiać na podwójne podkłady, a to trochę roboty. Najlepiej Weller --- http://www.g-weller.de/ .
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Moje stwierdzenie wynika stąd, że niepotrzebnie z góry założyłem iż kolega robi czasy PKP-PRL na tej bocznicy, o której wspomniał - a ja wówczas nie spotkałem się u nas (przynajmniej w mojej okolicy) na bocznicach z rozjazdami, które nie mają podwójnych podkładów (spawane). Zapewne teraz jest ich coraz więcej z uwagi na modernizacje linii, jakieś wymiany, itp...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 12
Buduję makietę 7
Buduję makietę 2
Buduję makietę 13
Buduję makietę 36

Podobne wątki