• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie podwozie pasuje do modelu ET 21 ??

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#1
Witam!

Biorę się za zbudowanie modelu żywicowego ET 21.
Niestety nie wiem z jakiej lokomotywy mam zabrać to podwozie. :(
Jeśli ktoś wie proszę o odpisanie.

Z góry serdeczne podziękowania.

Pozdrawiam!!
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#2
odlew żywiczny, z odlewu żywicznego ;)

Cytrat Z ŁKMK "Modele Acida"
JanKol sugeruje wykorzystanie jako napędu elementów pochądzych z Tilligowskiego 060DA, ja postanowiłem jednak troche zaoszczędzić i zacznę od prób ze starym wiernym Mehano SD40. Rozstaw osi jest identyczny jak w ET, jedyny problem to koła. Są ciuteńke mniejsze niż ustawa przewiduje no i oczywiście pełne. Pójdę jednak na mały kompromis i na razie zostawię takie jakie są bo niemalże są niewidoczne a i tak w 99% modeli koła są przeskalowane. Jak później wymyślę coś sensowniejszego to się je po prostu wymieni.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
matis_kr, i jeszcze jedno.

Nie piszemy ET 21, ani też ET-21, tylko ET21.
Dbajmy o prawidłową pisownię oznaczeń serii rodzimego taboru.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
CoCu, Wybacz ale nie do końca masz racje. Nie ma NIGDZIE napisane jak pisze się poprawnie SM30, SM 30 czy tez SM-30 Dla dowodów proszę bardzo foto. I nie chce mi się szukać dokumentów powszechnie stosowanych na kolei gdzie każda z wcześniej wymienionych form zapisu została użyta :D Wiec nie wiem czy te "poprawki" są na miejscu ;)
 

Załączniki

Podobne wątki