• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie dekodery do ponizszych lokomotyw?

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#1
Witam ponownie.

Proste pytanie - jakie dekodery kupic (dzwiekowe i jak najlepsze) do:

1. ACME - elektrowoz:
Art.-No. 60330
Electric locomotive Class 350 of the ZSSK
http://www.modellbahnshop-lippe.com...5-0-0-0-40-5-2-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html

2. ACME - elektowoz:
Art.-No. 60339
Class 151 locomotive of the ČD (Czech Railways) for intercity trains, Era V

Chyba tez 21 polowe gniazdo ale nie wiem czy to Plux21 czy inne 21 pinowe.

3. HAG -
Ae 8/8 braun 4-motorig gealtert
Artikelnummer: 24022

http://www.hag.ch/de/produkte/ae8-8/47/


Cena dekoderow nie jest priorytetem.

Priorytety:

- jak najlepsze wlasciwosci jezdne
- jak najlepszy dzwiek
- jak najwiecej funkcji dodatkowych


Z gory dziejkuje za odpowiedz,
Pozdrawiam

 
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#3
Do jedynki i dwójki jest dźwięk do dekoderów ESU LokSound 4.
[DOUBLEPOST=1452548068,1452547742][/DOUBLEPOST]Gniazda to MTC21, nie PluX !
Dzieki.

A do numer 3?

Poza tym zamowilem patynowana EU07 z modelcenter.pl. Jaki najlepszy dekoder do niej? Tak zeby super jezdzila i miala jak najwiecej funckcji?

Do informacji> sterowanie ESU ECOS 2 + Z21 + 2x Multimouse i tablet.
Pozdrawiam,
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#4
Do trójki też ESU LokSound M4 V4.0-Decoder, bo np, HAG Ae 8/8 Nr. 271 taki ma. Esu ma dźwięki do prawie wszystkich lokomotyw szwajcarskich.
 
B

bobby74

Gość
#6
3. HAG -
Ae 8/8 braun 4-motorig gealtert
Artikelnummer: 24022
http://www.hag.ch/de/produkte/ae8-8/47/
Do trójki też ESU LokSound M4 V4.0-Decoder, bo np, HAG Ae 8/8 Nr. 271 taki ma. Esu ma dźwięki do prawie wszystkich lokomotyw szwajcarskich.
Ten HAG ma 4 silniki? Jeden dekoder nie uniesie obciążenia... A skąd Kolega ma tego loka? Też bym takiego chciał :)
Zasłynęły z wpisu do księgi rekordów Guinessa za ten wyczyn
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#7
Ten HAG ma 4 silniki? Jeden dekoder nie uniesie obciążenia... A skąd Kolega ma tego loka? Też bym takiego chciał :)
Zasłynęły z wpisu do księgi rekordów Guinessa za ten wyczyn
Prosto z półki ze sklepu. Akurat był. I parę uwag: HAG był bardzo drogi jak to HAG, ale jakość odwzorowania detali w porównaniu do np. ROCO A/E 8/8 jest fatalna. Nie mówiąc o tym że nie ma kinematyki krótkiego sprzęgu nawet.

Tutaj w każdym mieście jest po kilkanaście sklepów z modelami, a często są też w małych miasteczkach.

Czasem można trafić na promocję i pewnie taniej niż w Polsce. W zeszłym tygodniu kupiłem jeszcze TRIX BR50, super wykonanego (nr. na pudełku 22780) z fabrycznym dekoderem dźwiękowym i jazdy za 305 CHF.

Często są tzw. Aktionnen i przy danym modelu jest plakietka z nową niską ceną.
Tutaj się głównie kupuje tak jak lubię, wchodzisz do sklepu, chodzisz po nim coś ci się podoba pokazujesz palcem, facet przynosi taki model zawsze w sklepie ma kilka torów do testów i się bawicie z nim zanim się zdecydujesz.

Tutaj bardzo popularne jest też Bemo czyli takie wąskotorowe 1:87 jak np. jeździ do Zermattu i wielu innych miejscach w górach.
 
Reakcje
23 1 0
#8
Witam
Jestem zupełnie początkującym modelarzem, zakupiłem kilka lokomotyw, jedna ma możliwość zainstalowania dekodera 8 pin.
Do tej pory tylko w analogu się bawiłem, zakupiłem Roco Lok Maus. Mam lokomotywę DB 211 061-7 63416 Roco, jaki wybrać do niej dekoder?
Na razie interesuje mnie taki prosty bez dźwięku..
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź i jakieś wskazówki
Pozdrawiam Marek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 36
DCC 0
DCC 6
DCC 20
DCC 11

Podobne wątki