• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jakie DCC do samodzielnego montażu

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie ponownie

Ponieważ ostatnio mało zajmowałem się kolejkami (ostatnie konstrukcje 2009 rok) a technika idzie naprzód powiedzcie z doświadczenia co byście polecili na dzisiaj do samodzielnego montażu w zakrecie centralki DCC Booster-a i dekoderów akcesoriów. Chodzi o sprawdzone konstrukcje z dobra dokumentacji i do których nie ma problemów ze zdobyciem elementów.
Wracam do działań z kolejkami ale już w innym zakresie i skali (teraz N)
 

mk54321

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Moim zdaniem wpierw wyszukaj kilka zestawów w sieci z dobrą dokumentacją i najlepiej z elementami (jeśli takie są zestawy). Podaj te propozycje, wtedy będzie łatwiej doradzić tobie. Niektórzy np.: mogli dany zestaw złożyć i uznali, że jest super lub taki sobie. Nikt nie zna też twoich założeń, co ten zestaw po złożeniu ma potrafić. Zapewniam cię, że jak zadasz dobre pytanie plus trochę pracy własnej to na pewno dobrze zorientowany użytkownik w temacie da ci dobrą podpowiedź. Na Polskim rynku tylko znam jedynie zestawy do samodzielnego montażu z AVT, lecz są bez elementów, i nie jest łatwo je zakupić w małych ilościach. Czy są dobre? -nie wiem, nie składałem ich. Bo teraz grozi tobie odpowiedź w stylu każda myszka swój ogonek chwali. Tobie nie o to chodzi, tylko o dobra inwestycje w dobry zestaw do złożenia.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Zestaw Roco kupisz na allegro za góra 100 zł. Sam taniej nie zrobisz. A postęp jest tyko czy opłaca się wydać 1700 za mysz i centralkę bezprzewodową. W systemach i normach nic się specjalnie nie zmieniło.
 

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Witam.

Budowa systemy według mnie nie ma sensu skoro można na alle... kupić Roco'wskiego MultiMaus'a za 219 zł (ja za tyle zanabyłłem).

Pozdrawiam
 
OP
OP
Artee
Reakcje
0 0 0
#5
NO to albo jestem ślepy albo nie mam szczęścia bo jakoś w takich cenach nie widzę. Nowe po ponad 300 i jakaś aukcja która nie wiadomo za ile się skończy. A co do zrobienia te projekty które widziałem to koszt części nawet 50PLN nie przekracza więc nie przesadzajmy. 50 a 300 to jest różnica.
 

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
NO to albo jestem ślepy albo nie mam szczęścia bo jakoś w takich cenach nie widzę. Nowe po ponad 300 i jakaś aukcja która nie wiadomo za ile się skończy. A co do zrobienia te projekty które widziałem to koszt części nawet 50PLN nie przekracza więc nie przesadzajmy. 50 a 300 to jest różnica.
Ja szukałem w takiej cenie ze 2 miesiące. Cały zestaw MM, nowy bez zasilacza kupiłem od kolegi z forum za 189 zł i zasilacz dokupiłem na allegro za 29 i mam. Tak na szybko to trzeba dać minimum 279 ale ja wolałem poczekać i taniej kupić bo moduły w powijakach wtedy były.

Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 91
DCC 6
DCC 20
DCC 11

Podobne wątki