• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaki zestaw na początek?

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Każdy z tych zestawów to podobny poziom. Na początek spokojnie wystarczy, wybierz to, co Ci się najbardziej podoba. Zabawa zaczyna się, jak zechcesz do tego zrobić makietę.
Jeśli chcesz to rozkładać na podłodze, to poszukaj zestawów Roco z torami Geoline, podobne koszty, ale nie szukaja na allegro tylko w sklepach. Jak chcesz wypas w sterowaniu, to wybierz Roco Multimaus, ale to już wydatek min ok 600-700zł za zestaw startowy i to również nie na allegro.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#5
Jeśli chodzi o rozkładanie na podłodze, ma to oczywiście dużo zalet, jak i wad.
Ale niekoniecznie musi się to wiązać z torami Geoline. Ja mam Piko A-gleis - są tańsze i sobie pod nimi rozkładam duże prześcieradło. Ciut tłumi, chroni przed kurzem z podłogi i włosiem dywanów. :D
 

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Ad Kris. nie chodzi tylko o kurz i kłaki. Geoline są dużo wytrzymalsze mechanicznie.

Ad Raperrek. zestawy pikko podobne konstrukcyjnie różnią się niewiele, trudno porównywać inne malowanie czy inną budę. Nie ma co opisywać, jak będziesz rozkładał na podłodze to na pół roku wystarczy?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Bagnet napisał(a):
Ad Kris. nie chodzi tylko o kurz i kłaki. Geoline są dużo wytrzymalsze mechanicznie.

No, jak ktoś nie wiadomo co robi z tymi torami zamiast rozłożyć i po nich jeździć kolejką, to oczywiście :D
 

Raperrek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Zamierzam zrobić makietę w pokoju 2,4x1,4 m.
I nie zależy mi na niesamowitej dokładności jak roco czy fleischmann.
Chodzi mi o lepsze odwzorowanie, jeśli lokomotywa ma oryginalnie 4 pantografy,
a model piko husarza ma 2 to coś dla mnie jest nie tak ...
 

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Nie nastawiaj się tylko na allegro, bo tam często jest drożej niż w sklepach intrnetowych. Jak kupiłem zestaw z piętrowymi Interregio o 47zł taniej w sklepie, niż było na allegro. Potem ceny na allegro trochę zeszły, ale i tak w sklepach czasem jest taniej.
 

Podobne wątki