• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Jaki sklep polecacie??

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#1
Witam,jestem początkujący chcę kupić zestaw startowy cyfrowy PIKO.Wiem że sklepów i ofert na portalach aukcyjnych jest wiele ale chodzi mi o dobry sklep w którym w przyszłości będę mógł robić zakupy taboru ,torów i innych dodatków.Z góry dzięki za odpowiedz.
 
Reakcje
8 0 0
#5
Witam. Na początku przy zakupie kierowałem się głównie ceną.
Do tej pory oprócz tutejszej giełdy i alledrogo swój tabor kupowałem w: makieta.pl, drim.pl, shop.dcc24.eu, exito.sklep.pl, przystaneksklep.pl, lokomodel.pl, lokland.com.pl i chyba tyle co pamiętam. Każdy sklep ma swój program lojalnościowy, tzn. za kolejne zakupy są udzielane rabaty, naliczane są punkty, itp. darmowe przesyłki powyżej pewnej sumy, itd.
Natomiast obecnie podczas zakupów nie kieruję się już wyłącznie ceną. Ważny jest kontakt ze sprzedającym, fachowe podejście, wiedza którą może przekazać Ci Sprzedający - oczywiście jeśli chce ;-)
Dla mnie osobą z takim podejściem do klienta (numerem 1) to Pan Karol z dcc24 - szczerze polecam.
 
Reakcje
554 7 0
#8
Świat modeli Rybnik bardzo fajny, możesz mieć kontakt z właścicielem.
Modelmania też ok, ale tutaj pracuje więcej ludzi, więc nie wiadomo do kogo akurat się dodzwonisz.
Obydwa sklepy bez obawy przyślą Ci paczkę.
 
Reakcje
554 7 0
#12
Czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi jeśli chodzi o sklep Modelmania.
Kupuję w Modelmanii kilka lat, ale ostatnio wyjęli mi listowie z zamówienia czekającego na inny produkt i musiałem czekać dodatkowo chyba 2 , czy 3 tygodnie...
Oczywiście ogólnie jestem zadowolony, ale firma rośnie i liczba osób, która pakuje i wysyła paczki, a to utrudnia komunikację.
 
Ostatnio edytowane:

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
#14
Sklepu drim.pl nie polecam. Sklep stacjonarny jak dwa razy byłem, tak dwa razy był zamknięty - w dni robocze, a w internecie ani na drzwiach sklepu nie było informacji o przerwie w sprzedaży. Telefonu też nikt nie odebrał. Dla mnie to lekceważenie klienta, a szkoda bo to jedyny sklep z modelami pociągów w moim mieście:(

Polecam za to serdecznie https://www.swiatmodeli.eu/. Szybka wysyłka i świetny kontakt ze sprzedawcą! :D
Z modelmanii zamawiałem raz i wszystko było też ok :)
 

micrus

Użytkownik
Reakcje
52 0 0
#15
Sklepu drim.pl nie polecam. Sklep stacjonarny jak dwa razy byłem, tak dwa razy był zamknięty - w dni robocze, a w internecie ani na drzwiach sklepu nie było informacji o przerwie w sprzedaży. Telefonu też nikt nie odebrał. Dla mnie to lekceważenie klienta, a szkoda bo to jedyny sklep z modelami pociągów w moim mieście:(
może byłeś za wcześnie, bo oni od 12 działają...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#16
Ja osobiście polecam sklep e-modelik. Ostatnio zakupiłem po raz pierwszy model z tego sklepu. W trakcie zakupu zdublowaly się zamówienia i trzeba było odkręcać z właścicielem. I tu należy się wielko plus dla Pana Tomasza. Kontakt telefoniczny i mejlowy szybki mimo że sprawę trzeba było odkręcić tuż przed Świętami. Naprawdę byłem pod dużym wrażeniem!
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#17
Co mam wyjaśniać?? Czytam forum i kilka razy czytałem, że ktoś miał jakieś problemy z tym sklepem
Ja miałem taki "problem", że kupiłem wagon z brakującymi elementami. Ale nie powiem... nie było problemu by zwrócić.

Jedyny - moim zdaniem nieuczciwy - ruch z ich strony w tej sprawie był taki, że gdy kupowałem tenże feralny wagon, słowa nie było, że ma braki, na zdjęciach był tip-top, zaś za paczkę (i tą odesłaną z powrotem) ja musiałem płacić. Tylko oddali kwotę za sam model - nie za przesyłki. A przecież gdyby napisali na stronie, że brakuje w modelu tego czy tego, to wcale bym nie kupił. 20zł za paczkę/ w tą i z powrotem/ w kieszeni by zostało... brakujących elementów nie mogli dosłać bo wagony pochodziły ponoć z ostatnich serii produkcyjnych (taka była odpowiedź na moje zapytanie). Także taka sprawa.... innych 'problemów' nie miałem z tym sklepem.

Modelmania daje fajne zniżki dla stałych klientów... nawet do 10% (po zalogowaniu masz inną cenę niż niezalogowani - gdy masz zniżkę). Za to duży plus, dlatego przymykam oko na tamta "akcję" z wagonem i kupuję dalej w modelmanii.
 
Ostatnio edytowane:

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#18
W "MM" maksymalny rabat wynosi 8%- no chyba, że coś się zmieniło?

W mojej ocenie każdy sklep ma "lepsze i gorsze dni"- trochę już zakupiłem tych modeli i trudno byłoby mi wskazać bezpośredniego faworyta.
Bazuje głównie na zakupach w "Modelmanii" i "Świat Modeli" w Rybniku- to moje ulubione sklepy. Osobiście najbardziej zwracam uwagę na jakość kontaktu, obsługę w przypadku np. reklamacji, zabezpieczanie modelu w paczce, czas dostarczenia przesyłki. W przypadku dwóch wspomnianych sklepów z reguły jest ok. Najmniej miło wspominam zakupy w "Drimie" w Łodzi.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#19
Ja lubię i śmiało mogę polecić
https://shop.dcc24.eu/pl/ - bardzo sprawna i szybka wysyłka, bezpieczne opakowanie. Jedyna wada to fatalny kontakt emailowy. Trzeba dzwonić w razie pytań ;)
Lokomodel w Warszawie
Modelmania w Gdańsku
Świat Modeli w Rybniku
 
Ostatnio edytowane:

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
#20
może byłeś za wcześnie, bo oni od 12 działają...
Pierwszej "wizyty" szczerze nie pamiętam dokładnie, było to 2 lata temu gdy pierwszy raz chciałem wejść w świat modelarstwa kolejowego - bezskutecznie. Druga sytuacja miała miejsce 2 stycznia br. ok. godziny 16:30 Jak wspomniałem nie znalazłem nigdzie informacji o planowanym zamknięciu sklepu tego dnia a czynne mają: "od poniedziałku do piątku: godz. 12-18. sobota: godz. 10-14. " Telefonu również nikt nie odebrał.
 

Podobne wątki