• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaki moduł zrobić?

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Myślę o 3 szt po 120 cm. Szlak dwutorowy chyba? Sam prosty szlak czy może jakieś ozdobniki góra dół bocznica szlakowa?
Mam kilka domków to może jakaś wieś. Bez sygnalizacji, mostów, stacji.
Może jakieś sugestie zanim zacznę klecić skrzynki. Czoła już mam zamówione. Robić na szerokości normowej czy węższy , szerszy?
Co było by przydatne na spotkaniach bo w założeniu do tego będą moduły i dwa składy ,
Jeden piętrowy z Ty2 i drugi węglarki i cysterny pewnie z jakimś Niemcem. No i śliczny mały autobusik szynowy ale nie wiem jaki bo za mały żeby przeczytać. Jeszcze muszę kupić dekodery bo od h0 nie wejdą.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
Myślę o 3 szt po 120 cm. Szlak dwutorowy chyba? Sam prosty szlak czy może jakieś ozdobniki góra dół bocznica szlakowa?
Mam kilka domków to może jakaś wieś. Bez sygnalizacji, mostów, stacji.
Może jakieś sugestie zanim zacznę klecić skrzynki. Czoła już mam zamówione. Robić na szerokości normowej czy węższy , szerszy?
Co było by przydatne na spotkaniach bo w założeniu do tego będą moduły i dwa składy ,
Jeden piętrowy z Ty2 i drugi węglarki i cysterny pewnie z jakimś Niemcem. No i śliczny mały autobusik szynowy ale nie wiem jaki bo za mały żeby przeczytać. Jeszcze muszę kupić dekodery bo od h0 nie wejdą.
120cm to długawo. Kiepnie będzie to przenosić i transportować. Osobiście nie przekraczałbym 90cm/skrzynkę.

Co do stwierdzenia (pytania) czy robić na szerokości normowej to czoła - wiadomo - normowane (40cm), ale wewnątrz modułu masz dowolność. Ja bym jednak sugerował nie zchodzić niżej niż 40cm profila czołowego. W N-ce to i tak sporo w porównaniu z H0 czy nawet TT, a zwężenia będą trochę słabo wyglądały bo czoła mają 40cm.
W PL nie masz wyboru. N-Orma Fremo N. Strzelaj tutaj, a otrzymasz wszelkie informacje: http://www.norma.fremo.pl/

Profile N-ormowe: http://www.norma.fremo.pl/viewtopic.php?t=2200&sid=3c955c245d810155b4d65907722b60d2
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#7
dany napisał(a):
Tylko popatrz na daty wpisów. Nie chcę czekać na odpowiedzi pół roku
Wystarczy zapytać na forum. :) Odpowiedzi są na bieżąco. Mini efekt prac (starych ale jarych) widziałeś w czerwcu :)
Nasze objazdowe kino znowu coś szykuje ;)
 
OP
OP
D

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
Nie chodzi o natchnienie tylko chcę zrobić coś na co może być zapotrzebowanie a nie coś co trafi po zbudowaniu na stertę do piwnicy.
Może dlatego , że pracuję w usługach to przekłada sie to trochę na sprawy poza zawodowe. Najpierw musi być użyteczne a dopiero później piekne.
Ponieważ nie ma żadnych sugestii to będzie prosty szlak na lekkim nasypie. Jeden tor na drewnie drugi na betonie. Głownie pola i może jakiś przejazd nie strzeżony. Zastanawiam sie nad odsunięciem torów z osi symetrii modułów z wyjątkiem końca z modulem normowym.
 

Podobne wątki