• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaki dawca do jakiego modelu?

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#1
Witam!
Zakładam ten wątek gdyż nie znalazłem podobnego.
Mianowicie chce się dowiedzieć jacy dawcy będą odpowiedni do:
1. EU07 (4E i 303E)
2. SU45
3. ET22
Pytam odrazu o te modele gdyż niechce twożyć x wątków tylko odrazu spiske sobie zrobić;)

Pozdrawiam Px48-28:)
 

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#4
Zależy jaką zgodność chcesz osiągnąć względem oryginału.
Dla EU07 koła idealne są od BR140 ale nie zgadza się ani rozstaw czopów skrętu ani osi w wózkach.
W taurusie zgasza się natomiast rozstaw osi w wózku ale trzeba go skrócić, żeby uzyskać odpowiedni rozstaw czopów skrętu.
Z kolei BR218 ma odpowiedni rozstaw czopów skrętu ale nie zgadzają się ani średnica kół ani rozstaw osi w wózku.
SU45 - Ja robiłem skracając ludmiłę ROCO. Rozstaw 2 z 3 kół w wózku się zgadza. Nie pamiętam jak ze średnicą kół ale chyba też jest w miarę OK.
ET22 - średnicą kół pasuje z BR151 ale jeśli chodzi o rozstaw to lepszy byłby Nohab chociaż jeśli dobrze pamiętam to i tak nie jest idealnie.
 
OP
OP
PX48-28

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#5
Myślałem że sprawy mają się lepiej no cuż widze że czas na zrobienie własnych wózków:)
Dziękuje za odpowiedzi, decyzja co do tematu należy do adminów :gwizd:
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#7
Wózki jak cię mogę jeszcze coś dobierze. Ale tak by i wózki pasowały i rozstaw wózków to takich cudów nie ma. Trzeba się trochę narobić i na pewno mniej niżeli robić od podstaw wózki.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#8
Do EU07 skłaniałbym się ku austriackiej lokomotywie serii 1044, do SU46 pasuje Nohab.

EDIT: wygrzebałem w notatkach dane na temat modelu 1044:

- rozstaw osi w wózku 33,5 mm
- rozstaw czopów 93 mm

W stosunku do Siódemki brakuje w wózku 1,5 mm , ale lepszego dawcy nie znam.
 

moshe

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Do Su45 też nie bardzo.
Może by zrobić spis wszystkich potencjalnych dawców i biorców z wymiarami zarówno wózków jak i ram.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 2
Tabor 9
Tabor 12
Tabor 9

Podobne wątki