• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaka wtyczka do zasilacza DC kolejki Piko?

djgruby

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Korzystając z wolnego weekendu odkopałem z zakamarków swojego mieszkania moją starą kolejkę Piko...



Wszystko wygląda w porządku poza wtyczką do zasilacza DC, która rozsypała się (niemal) w drobny mak.



Wymieniłbym ją na nową, jednak nie mam pojęcia, co to za model wtyczki. Wydaje się, że naprawienie tego byłoby pestką, gdybym tylko wiedział, co to za wtyczka i gdzie ją kupić.



Czy ktoś z tutaj obecnych byłby w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na to dręczące mnie nocami pytanie? Byłbym dozgonnie wdzięczny za okazane wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie.
 
OP
OP
djgruby

djgruby

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Założenie nowych gniazd okazało się, niestety, nietrywialnym zadaniem... Zasilacz/regulator okazał się fabrycznie "nierozbieralny." Najpierw musiałem odwiercić zaspawane (?) fragmenty obudowy, żeby dowiedzieć się, że wnętrze jest wypełnione elementami zasilacza/regulatora niezwykle szczelnie, nie pozostawiając nawet najmniejszej ilości wolnego miejsca na zamontowanie nowych gniazd. To, co ostatecznie zrobiłem, to przylutowałem sobie oba kable "na stałe", tj. bez używania żadnych gniazd. Kolejka śmiga, ale jest to faktycznie rozwiązanie mocno prowizoryczne i chyba zakup jakiegoś współczesnego modelu może okazać się rozsądniejszym rozwiązaniem. Pozdrawiam!
 

Podobne wątki