• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Jaka to lokomotywa

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
#1
Szukam od kilku dni informacji na temat numeru konkretnej lokomotywy ze zdjęcia:
531051.jpg


Strona z której pochodzi zdjęcie (fotopolska.eu) podaje jako datę jego zrobienia rok 1990.

Do tej pory udało mi się zebrać następujące informacje, które wydają się pomocne:
- w tym roku na stanie MD Nysa znajdowały się dwie lokomotywy Ty2: 140 i 1176
- linia po której kursował pociąg z Nysy do Głuchołaz to 297
- przykładowe numery pociągów na tej relacji z rozkładu jazdy 1989/1990 do 26 maja to 711-721 i 730-742

Znalazłem również informację, że obie te lokomotywy zostały skreślone ze stanu pod koniec 1991 roku, czy
to jest zatem prawdopodobne, że w 1990 któraś z nich pojawiała się w Głuchołazach?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc lub wskazówki jak dotrzeć do numeru tej lokomotywy.

Pozdrawiam
 
OP
OP
marekm

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
#3
Super - dzięki za szybka reakcję i wskazanie tej informacji.

Będę jednak drążył ;) Czy istnieją jakieś dokumenty z których wynika jaka konkretnie
lokomotywa i jakie wagony składały się na dany pociąg? Na pewno.
Pytanie jakie i czy jest szansa na dotarcie do tych z 1990 roku?

Niestety nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem) skąd pochodzi informacja zamieszczona
przez użytkownika "mietok"... ale już do niego w tej sprawie próbuję pisać :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#5
Czy istnieją jakieś dokumenty z których wynika jaka konkretnie
lokomotywa i jakie wagony składały się na dany pociąg? Na pewno.
To wcale nie jest takie pewne. Służbowy rozkład jazdy podawał tylko serię lokomotywy i serię wagonów, ale nie konkretne numery lokomotyw, a jeśli chodzi o wagony, to w zasadzie wiadomo tylko ile powinno być wagonów 1 i 2 klasy, czy przedziałowe, czy nie (ew. czy zespoły Bipa) + ew. restauracyjny, bar, kuszetka czy sypialny, ale nie konkretne typy wagonów, o numerach nie wspominając. Być może w dokumentach lokomotywowni były jakieś rejestry służb poszczególnych parowozów, ale tego nie jestem pewien, a poza tym szansa, że takie dokumenty się zachowały, jest chyba niewielka.
 

Podobne wątki