• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaka platforma.

kalle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam all.
Jestem nowy na tym forum i na wstępie chciałem się przywitać z wszystkimi.
teraz przejdę do konkretów, podobnie ja większość na tym forum zaczynam spełniać marzenia z dzieciństwa.
Kupiłem na gwiazdkę chrześniakowi zestaw startowy piko, to był tylko pretekst :twisted: dla dalszych zakupów.
Mam w planach wybudowania jakiejś makiety coś tam w głowie się zaczyna rodzić :idea:
tylko pojawiło się pytanie na jakiej firmie bazować czy piko a może roco, prawdę mówiąc kupiłem już troszkę torowisk piko i troszkę rocco są pewne różnice ale co tam dla chcącego nic trudnego.
powiedzcie mi czy lokomotywy piko i rocco są kompatybilne am na myśli ep. V . w szerokim tego słowa znaczeniu.
no i jeszcze coś mi sie przypomniało czy może ktoś dysponuje fotami floty lok-ów PKP CARGO. Bo jeśli mnie wzrok nie mylił to widziałem u nas w Pruszkowie Herkulesa w barwach PKP- CARGO a może to był inna spalinówka tak jak pisałem jestem laikiem w modelarstwie kolejowym ale nie jest mi obca tematyk modelarska.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Witamy na forum
Z całym szacunkiem ale PKP Cargo nie ma Herkulesów co najwyżej Traxxy, albo to nie było PKP Cargo i raczej 311D
311D można zobaczyć tu
http://pl.wikipedia.org/wiki/ST40
a Traxx tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EU43
a co do loków to nie powinno sie zbierać firm tylko to co interesuje - rozstaw szyn jest ten sam i wszysytko w miarę dobrze śmiga, ja mam lokomotywy róznych firm: Piko Roco FLeischmann Trix Kleinmodellbahn Liliput Gutzold i wszystkie działają całkiem ok. mowa oczywiście o nowej produkcji tzn z lat 90 albo 00 jeżeli chodzi Piko albo Kleina. Z torami różnych firm mogą być problemy z różnymi profilami szyny ale połączenie jest ustandaryzowane więc powinno się dać połączyć
 
OP
OP
K

kalle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki tak jak napisałem jestem laikiem, mogę jeszcze jako wytłumaczenia powiedzieć że jechałem szybko samochodem i dokładnie nie przyjrzałem się lokomotywie :oops:
No to za ciosem zadam następne pytanie czy można kupić model lub loka ST40 strasznie mi sie spodobała i muszę ją mieć jeśli jest to tylko możliwe.
A, tym czasem zabieram sie za szukaniem na necie czegoś wiecej na temat ST 40,
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Zamiast ST40 a raczej ST40s funkcjonuje nazwa 311D gdyż ze spółek PKP tylko LHS posiada lokomotywy 311D i tak naprawdę oznaczenie ST40s nie jest zgodne z naszym systemem oznakowania taboru (tzn stosowanym przez PKP) - a co do modelu niestety jeszcze kupić nie można, chyba że się dogadasz z kolegami którzy robią taki model samodzielnie
proponuje odwiedzić wątek na tym forum
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=3028
 
OP
OP
K

kalle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
wielkie dzieki za podesłany link. przeczytałem na jednym oddechu.
Tylko teraz wypatrywać końcowego efektu pracy pawelasty 44.
 

Podobne wątki