• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaka najlepsza lokomotywa dla PKP IC?

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Pytanko jest takie: Jaka lokomotywa nadaje się najbardziej do wagonów PKP IC w nowych barwach? Chciałbym odświerzyć nieco mój tabór (DR) jakimiś nowościami PKP i stąd pomysł zrobienia składu IC. Zastanawiam się jedynie nad odpowiednią i niezbyt drogą lokomotywą. Niekoniecznie musi mieć od razu dekoder. Co polecacie?
 
A

Anonymous

Gość
#3
McGyver napisał(a):
Pytanko jest takie: Jaka lokomotywa nadaje się najbardziej do wagonów PKP IC w nowych barwach? Chciałbym odświerzyć nieco mój tabór (DR) jakimiś nowościami PKP i stąd pomysł zrobienia składu IC. Zastanawiam się jedynie nad odpowiednią i niezbyt drogą lokomotywą. Niekoniecznie musi mieć od razu dekoder. Co polecacie?
Skrajnie dziwny sposób odświżania. Niestety nie ma taniej autentycznej lokomotywy, która pasowałaby do wagonów PKP IC.
Proponuję DB IC. W tym przypadku jest w czym wybierać.
 

EP09-034

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
holo napisał/a:
EP 09. Innego wyboru nie ma raczej.
Zgadzam się w 100%. Alternatywą może jeszcze byc kartonowa EP08, ewentualnie (jeśli lok ma jeździc) samo jej pudło nałożone na podwozie np. BR 218, chociaż wózki tego loka nie odpowiadają wózkom polskiego elektrowozu.
Tak to mniej więcej wygląda z EP09 na czele...
 

Załączniki

OP
OP
M

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Oryginał jak widać jest lekko inny...
http://content.answers.com/main/content/wp/en/1/1e/EP-09.jpg
Myślę, że możnaby taniej niż za 1700 "zbudować" elegancki jeżdzący model.
 

Exciter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
tak sie wlasnie zastanawiam nad loko dla IC.. w zestawach startowych PIKO jest EP12-001 .. ja juz kupilem wagoniki do tego zestawu (2 szt. II klasa) i kminie teraz czy dokupic zestaw startowy z tym EP12 (i miec dodatkowe tory i dodatkowe 2 wagony II kl. i jeden 1 kl.) czy szukac cos na wzor tego EP 09 (ale nie za 1.700 :-] ) .. ekonomia przemawia za zestawem startowym... ale skoro ma byc nie taka lokomotywa... a swoja droga czemu w startowym jest inna lokomotywa niz w prawdziwym taborze ? :-/ (sugeruje sie oczywiscie Wasza wiedza)
 
OP
OP
M

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Ja bym polecał popatrzeć na allegro bo tam te EP12 są stosunkowo tanie. Nic lepszego raczej "tanio" się nie wyłapie... swoją drogą rzeczywiście dziwne, że PIKO nie robi EP09... chyba, że ktoś na to nie dał zgody i robią coś w zastępstwie - proste i tanie czy co...
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#11
Po prostu taniej jest przemalować gotowy niemiecki model, niż zrobić specjalną formę do wtrysku, o kosztach prototypów nie wspominając.
Taka inwestycja, z duzymi kosztami na dzieńdobry, musi sie zwrócić, a o to na naszym rynku trudno. Dlatego na razie robią takie fikcyjne.
A "ciemny lud to kupi", jak mawia pewien bulterier ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#13
Oprócz EP09 ma być też do kupienia, zapewne za podobną cenę, SU46 z firmy EFC,
ale nie wiem czy na Hel takie nowoczesne "jogurt z borówką" icki kursują.
Ale przynajmniej nie będzie obciach na niezelektryfikowanej makiecie jeździć.

Jeśli ma być jednak elektrowóz, to pozostaje jeszcze
http://www.robertkaczynski.is.net.pl/pu ... yw_h0.html
i na tej bazie samemu zrobić EP05 (znajomy zrobił, tyle że zieloną EU05)
 
OP
OP
M

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
A czy np SU46 by się nadała? Spalinowa lokomotywka rozwiązałaby kwestię elektryfikacji trasy - a byłoby całkiem realnie.
Znalazłem takie oto foto (ostanie w galerii)
http://www.mundek.krakow.pl/images/spal ... index.html
Mogę się mylić ale w składzie za loko jest wagon ICC kl.2 w nowych barwach...
Ale tu już bez wątpliwości (Relacja Kraków-Hamburg):
http://www.bahnbilder.de/bilder/50425.jpg
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#15
IC Wawel z tego co wiem jeździ z wagonami DB.
Ale można przyjąć że SU46 załatwia sprawę polskich wagonów IC.
Mam nadzieję, że SU46 będzie również w tańszej wersji do samodzielnego montażu.
Ponadto jest też wersja low-budget - wycinanka kartonowa, po wzbogaceniu o elementy fototrawione i osadzeniu na przerobionym podwoziu od np. BR130 można mieć coś dobrze udającego SU46 :)
 

Max

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
ciekma napisał(a):
ale nie wiem czy na Hel takie nowoczesne "jogurt z borówką" icki kursują
tak kursują.... i to całe składy w jednolitym malowaniu, no może poza su46

... jest też EU/Ep05 Dariusza Wandtke, co prawda zrezygnował narazie z tego, ale jak by go namówić(..)do niedawna oferował budę 100%metal bez napędu do eu/ep05 za 300zł!!!!!!
 
OP
OP
M

McGyver

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Moje kolejne boje z SU46... na razie tylko wstępnie zrobiłem boczne linie (z dosyć cienkiego drutu) i osłony reflektorów. Druty są troszkę niesforne i zachowanie 100% linii prostej graniczy z cudem - a kleić trzeba kropelką.
Podświetlenie zrobione pod smd lub małe led-y. Dużego zbliżenia nie daje bo pod lupą nie wygląda tak dobrze jak z ok 0,3m :D
Wstępnie boki zagruntowałem ciemną zielenią.
Mam już prawie gotowe barierki z drutu... z dachem będzie więcej zachodu.
Może ktoś ma skany modelu kartonowego tego loko... bo u mnie nie idzie nic takiego dostać.
http://www.mauser98k.internetdsl.pl/makieta/su461.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 78
Tabor 4
Tabor 63
Tabor 11

Podobne wątki