• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jaka lokomotywa z rozstawem osi 35mm

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#1
Jak w temacie: Jaka lokomotywama spalinowa lub elektryczna 4 (osiowa) ma najbliższy 35 milimetrom rozstaw osi w wózkach ( nie wuzków) :?: :grin: Proszę o podawanie z lokomotywą rozstawu. Dobrze by loko nie kosztował dóżo więcej niż 200zł
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
No chyba że zainwestujemy w Taurusa PIKO (około 150 zł na allegro), ale wiadomo PIKO to PIKO... Chociaż osobiście nie narzekam :razz:
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#7
Dzięki Tak chodzi o napęd so Eu07 a czy mogę liczyć na fotke napędu taurusa (wózka!) rozstaw wózków skrucić nie problem ale wózek to już problem.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#15
To za mało skoro taurus ma 36mm to lepiej go wziąć i po puł milimetra osie by wystawały względem wózka niby mało widoczne ale sumienie będzie gryzło A loko z linka trzeba puscić do absurdów bo faktycznie " Ładna 43-ka"
A mozna prośić fotke jak wózek w taurusie jest montowany to ramy? no i o fotke z silnikiem i wózkami . o ile można skrócić wałki?

Przy okazji dołączam dodtychczasowy efekt prac nad moją EU07
 

Załączniki

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#19
Może i tak. Chyba zakupię taurusa piko, jeśli ma rozstaw 36mm to przsunięcie o 0,5mm na osi nie będzie aż tak widoczne(ale sumienie będzie gryzło)Jeśli ktoś może to Proszę o fotkę zrobioną z góry tak by było widać silnik wałki i góry wózków. Chce zobaczyć o ile można skrócić kardany.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#20
popowe napisał(a):
Jest to odlew zakupiony na allegro.....
Patrzysz na 1-2 mm rozstawu wózków, osi, a mierzyłeś ten odlew z Allegro, czy ma prawidłowe wymiary, geometrię przestrzenną, czy to już taki drobiazg, bo odlew wiem czyjej jest roboty i tu mam wątpliwości, co do poprawnego wykonania, ale z tego co zauważyłem, do tylko wymiary zespołów napędnych muszą trzymać wymiary, reszta już ... nie :neutral:

P.S. Proporcje żeby były prawidłowe, to wymiary muszą się nieznacznie rozjechać, a jeśli wymiary muszą być stricte odwzorowane, to proporcje idą w las - tu musi być pewien konsensus.

Działaj byle dobrze i czekam na kolejne relacje z budowy.
 

Podobne wątki