• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jaka jest najlepsza baza do wykonania lokomotyw PKP EU43

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
Chciałbym się Was spytać, jaki model spośród wszystkich wyprodukowanych dotychczas najlepiej się nadaje na bazę do wykonania konwersji na nasze najnowsze elektrowozy PKP serii EU43? Oczywiście mówimy tu o jakimś jak najlepszym jakościowo modelu, a nie o byle zabawce.

Kiedyś troszkę tu na forum było o tym wspominane przy innych okazjach. Wtedy też padło stwierdzenie, że najlepszą bazą jest model firmy A.C.M.E.:

http://www.trenietreni.it/view.asp?id=5 ... 31493bbebe

Może znacie jakiś inny jeszcze lepiej nadający się na przeróbkę na EU43 model?
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#3
W tym roku Trix ma wypuścić BR186 (F140MS) w malowaniu Angel Trains, czyli dokładnie nasze cudo. Pozostaje tylko dokleić wielkie "Spółka akcyjna" i może jeszcze (mniej istotne) PKP ;). Nowe malowanie PKP cargo to oczywiście więcej roboty.

Wzmiankowany model włoski to wersja DC, tylko na prąd stały, z dwoma pantografami.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#4
Badylek, Blue, malowanie nie jest wcale istotne, gdyż i tak będzie robione od nowa. Podobne niewiele ułatwia, bo jak na już istniejące napisy będzie trzeba nanieść nowe, inne - nasze, to się może okazać, że i tak trzeba pomalować większą powierzchnię modelu by tego się pozbyć, a nie zamalowywać tylko samego napisu. Więc malowanie nie jest wcale istotne.

Badylek, ukazany przez Ciebie model się nie nadaje, bo ma tylko dwa pantografy.

Blue, jak pisałem na początku, interesują mnie modele już będące w sprzedaży, bo nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile na coś, co dopiero ma być. Poza tym, nie jestem przekonany co do tego, czy Trix będzie odpowiedni jeśli chodzi o detale. Zaś ukazany model, nawet jeśli nie jest przystosowany pod DCC. to się go przystosuje.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#5
No cóż, jeśli model lokomotywy BR186 Angel Trains będzie niezgodny "jeśli chodzi o detale" z oryginalną BR186 Angel Trains w identycznym malowaniu, to pozostaje konwersja z zupełnie innego BR185 Trixa, trochę tylko ogólnym kształtem podobnego do BR186, który jest do kupienia od ręki ;)
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#6
Nie, nie zrozumieliśmy się chyba.
Pisząc o detalach Trixa, nie miałem na myśli ich niezgodności z oryginałem, tylko po ostatnich wypowiedziach na forum domniemam, że może być tak, że Trix nie będzie satysfakcjonujący co do ilości i jakości (czyt. dokładności) tych detali.
A mając wybór w modelach/bazach na przeróbkę, chcę wziąć coś, co będzie jak najlepsze przecież.

Ale, ale. Rozmawiamy o tym modelu, a on dopiero ma być. Skupmy się raczej na tym co już jest.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#9
krzychu12231, ale czy mam go brać tylko dlatego, że ma podobne malowanie? A za to mam się bawić w przeróbki dachu i szukanie odpowiednich pantografów. krzychu12231, ma to sens? No pomyśl.
Jak pisałem, malowanie i tak powstałoby od nowa, więc chyba najlepiej będzie wybrać coś najbardziej podobnego, wymagającego możliwie jak najmniejszej ilości przeróbek.

DarekW, skucha.
Zaprezentowałeś model rodziny 185, a on właśnie się różni, głównie dolną linią pudła. Powstałaby przemalowanka taka, jaką zrobił Pan Bystroń, podobna tylko do naszej EU43, czyli typu 146.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
xdamian, "chyba" to nie to samo, co "na pewno". I znów skucha, bo tak jak poprzednio - dolna linia pudła inna. Werdykt: odpada.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#14
DarekW, wielkie dzięki za te nowe linki.

Rzeczywiście te modele Roco całkiem nieźle by się nadały na konwersję.

Porównałem sobie jednak (co mi trochę zajęło) zdjęcia oryginału, modelu A.C.M.E. i tych dwóch modeli Roco. I jednak A.C.M.E. wychodzi wciąż najlepiej. Chodzi o detale i szczegóły. Na korzyść Roco zauważyłem jedną rzecz, ale może i to jest u konkurencji, tylko stanowi element dodatkowy nie zamontowany przed wykonaniem zdjęcia.

Chyba jednak nie znajdę lepszego modelu do konwersji jak ten A.C.M.E..
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#15
CoCu zobaczymy jak wyjdzie Tobie konwersja na A.C.M.E, ja będę już niedługo w posiadaniu lokomotywy Roco "Re 484" i zamierzam przerobić ją na EU 43.
Dlaczego Roco - są to lokomtywy o niekwestonowanej dokładności wykonania i oczywiście o świetnych właściwościach trakcyjnych.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#16
Zgadzam się z Tobą co do Roco.
W przypadku jednak konwersji na EU43, kilka drobnych detali pudła mi nie pasuje, dlatego jak na razie wciąż zostaję przy A.C.M.E.. I zapewne już tak zostanie. Swoją drogą, patrząc na ten model, a wygląda bardzo obiecująco, oraz nie mając pojęcia jak naprawdę wygląda jakość tej firmy, coś mnie aż ciągnie by właśnie ten model kupić i się przekonać.
Jednak model ten do tanich nie należy.

A nie wiecie może, czy EU43-005 została już przemalowana w te kolorowe barwy, czy nadal pozostaje w tych pierwotnych? Oraz czy można ją gdzieś spotkać w stolicy? To może bym się wybrał na małą sesję. :razz:
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#19
A nie wiecie może, czy EU43-005 została już przemalowana w te kolorowe barwy, czy nadal pozostaje w tych pierwotnych? Oraz czy można ją gdzieś spotkać w stolicy? To może bym się wybrał na małą sesję.

Witam niestety wszystkie 6 sztuk juz sa odgrudnia przemalowane w nowe Cargowskie barwy, wiec stare malowanie nalezy uznac za ?"historyczne"? :p. co do bywania w stolicy to odpowiem tak: nie maja po kiego grzyba sie tam wlec. tak wiec traxx'y ciagna sklady do niemieckiego Seddin pod Berlinem i z powrotem, czasami jak nie ma dla nich zatrudnienia to jada do Ostrowa Wlkp. Natomiast jakis czas temu prywatny przewoznik niemiecki OHE we wspołpracy z RailPolska ciagali takimi Traxx'ami (patrz zdjecie w linkach ) pociagi dla Knaufa gdzie ciagneli sklady pod Warszawe ale dawno juz nie slyszalem o tym wiec nie wiem czy nadal to funkcjonuje.

http://www.parowozy.republika.pl/1.jpg
http://www.parowozy.republika.pl/2.jpg
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#20
No dobrze. Dzięki Maslo.
To skoro wszystkie są już w najnowszym malowaniu, to i tak nie uda się wykonać sesji zdjęciowej egzemplarza (nawet jakiegokolwiek) w starym malowaniu. A zatem i już nie jest istotne, czy lokomotywy te bywają w stolicy.

Pozostają mi więc zdjęcia już porobione wcześniej, zamieszczone w internecie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 78
Tabor 4
Tabor 11
Tabor 22

Podobne wątki