• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Jaka jest jakość modeli TRIX

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
#1
Przeglądając forum nie znalazłem opinii na temat modeli firmy Trix. Ostatnio znalazłem model silnikowego wagonu elektrycznego o którym jako dziecko marzyłem oglądając go na prospektach przysłanych przez rodzinę mieszkającą za granicą...
Chodzi konkretnie o ten model: https://www.modellbahnshop-lippe.co...00-0-0-0-3-4-2-0-gatt-pl-p-0/ein_produkt.html
Cena nie jest niska. Moje pytanie, czy jakość wykonania jest porównywalna np. z Roco ?
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#3
Mam lokomotywę Trixa "Linked by Rail" i kilka wagonów kontenerowych.
Wg mnie Roco nie umywa się do Trixa. Zarówno lokomotywa jak i wagony wykonane z metalu. Wystarczy wziąć w rękę Trixa i chyba na Roco więcej nie spojrzysz :). To moje subiektywne wrażenie i moje zdanie. Może ktoś to jeszcze potwierdzi. Na forum chyba było coś pisane na temat Linked by Rail. Poszukaj.
Ten wagon motorowy Trixa, o którym napisałeś powinien być super. Niemniej dobrze by było gdyby Ci nie odpowiadał, aby była możliwość zwrotu. Ja "Linka..." brałem w ciemno po przeczytaniu opinii o nim. Z wagonów kontenerowych jestem bardzo zadowolony.
W razie zakupu proszę o dokładną recenzję :)
Niemniej nie mogę Ci zagwarantować, że ten wagon motoriwy spełni twoje oczekiwania, mam nadzieję że tak .
 
OP
OP
arkmyl

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
#4
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Oglądając inne modele z oferty Trixa widziałem że sprawiają bardzo dobre wrażenie, zresztą Marklin to wysoka półka tylko że z innym zasilaniem. :)
O tym wagonie marzę od lat. Kiedyś uciekł mi z przed nosa Roco w tym samym sklepie. Z przyjemnością podzielę się wrażeniami gdy tylko przyjdzie do mnie :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#5
Jeżeli będzie coś nie tak to proszę nie zwalać na mnie :) Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu.
Märklin i Trix produkują dużo bardzo dużo porządnych modeli ale produkują też dużo modeli "przemalowanek". Mam nadzieję, że twój model spełni twoje oczekiwania. Napisz jak go dostaniesz i przetestujesz.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#6
Trix to bardzo dobra firma, ale żeby "Roco się nie umywało" to bym nie powiedział. Ja mam kilka modeli Trix i generalnie jestem zadowolony. A cena tego konkretnego jest niemała, ale to model cyfrowy z dźwiękiem, więc nie jest specjalnie wygórowana.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#7
Ja kolekcjonuję Maerklina i jego jakość mogę śmiało polecić. Zastanawiałem się kiedyś sam nad tym modelem, ale to nie moja bajka, więc nie kupiłem. Gdybyś potrzebował jakichś szczególnych info na temat Maerklina to pisz, ale zakładam, że jakość Trixa będzie taka sama jak Maerklina ;)
 
OP
OP
arkmyl

arkmyl

Użytkownik
Reakcje
7 4 7
#8
Zamówiłem i czekam :)
W poniedziałek była jakaś promocja i kosztowal 285 euro + przesylka. Więc dodatkowy bonusik..
Zbieram głównie tabor PKP ale to realizacja marzenia z dzieciństwa. Nawet synowi się podoba :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
Na tak sformułowane pytanie mogę tylko powiedzieć, że generalnie dobrze, ale jak zawsze, są modele lepsze i gorsze. Dotyczy to zwłaszcza modeli sprzed kilku- kilkunastu lat (o znacznie starszych w ogóle się nie wypowiadam).
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.225 25 2
#12
To będzie lokomotywa do zabawy, do jeżdżenia - niekoniecznie do podziwiania.
W Trix nie wyznaję się tak dobrze, ale pod marką Märklin Skoda BR 102 jest z numerem artykułu 36xxx, czyli w segmencie hobby.
B704FC75-99EB-45D5-9CF4-94E474FDF5F9.jpeg
 

Podobne wątki