• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak zrobic szyby w modelu???

domokun

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
to bardziej antyporada bedzie:)
po naprawieniu dziury w omedze mialem scinki wlokna szklanego (najcienszej faktury, podobnej do welny) ktore utwardzilem cienka warstwa zywicy polimerowej. po wyschnieciu daje praktycznie przezroczysta powloke, ktora jednak jest szalenie trudnia do przyciecia do ksztaltu (w moim przypadku wagonu) wiec dopiero po trzech kolejnych probach dalem rade zamontowac powloke w wagonie. efekt swietny ale napewno jest na to prostsze rozwiazanie
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
Odnosnie oszklenia w Bipie...przylaczam sie niejako z zapytaniem...a moze ktos wie czy mozna kupic orginalne...i gdzie ???? Bardzo dziekuje za odpowiedz :)
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#9
grzesiek90 napisał(a):
Witam. Czy ktoś mógł by mi poradzic jak wykonac szyby w modelu? Kończę bipe i potrzebuje wykonac dolne szyby a nie mam pomysłu jak je zrobic.
Bardzo dobre do tego celu są szkiełka nakrywkowe używane w laboratoriach pod mikroskop. Sa bardzo cienkie, idealne do naszych celów i bardzo łatwo sie je nacina i odłamuje. Tutaj znalazłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item841532168_szk ... wkowe.html
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#11
Ja też stosuję folie do ksera, niestety schnący cyjanoakryl zostawia mleczne smugi "dymu" na szybkach , więc do klejenia samych szybek używam ClearGloss Revella
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#14
grzesiek90 napisał(a):
To popróbuję z ClearGlossem i z tym silikonem. A czy przy obróbce np dremelem nie będzie się topic??? to nie będą zwykłe kwadratowe okna, tylko http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/BipaCzerskI.JPG/180px-BipaCzerskI.JPG
One sa szklane :) Nie topia się podczas obróbki. Natomiast problemem może być ich obróbka. Jestem technikiem dentystycznym i mam pełno narzedzi do obróbki szkła, mysle że będą też pasowac do takiego wynalazku jak dremel. jakbyś miał problem z obróbka to Ci to może podeslę. Albo po prostu podejdź gdzieś do laboratorium protetycznego i poproś czy mogą Ci dac zużyte frezy diamentowe-nasypowe. Pokaż co chcesz obrobić i myslę, że dadzą bez problemu. Lekko starty diament słabo nadaje się do szlifowania ceramiki, ale takie szkiełko powinno pójśc idealnie. Chyba, że poczekasz do piatku, pojade po szkiełka do kuzyna i zobacze jak to się szlifuje moimi skrobaczkami :)
 
OP
OP
G

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Nie ma sprawy poczekam do piątku, ponieważ jak na razie to kupiłem części do gagarina i trochę mnie to kosztowało wiec na razie nie będę kupował tych szkiełek. Święta idą więc troche czasu będzie.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#16
grzesiek90 napisał(a):
Nie ma sprawy poczekam do piątku, ponieważ jak na razie to kupiłem części do gagarina i trochę mnie to kosztowało wiec na razie nie będę kupował tych szkiełek. Święta idą więc troche czasu będzie.
Pierwszy raz dołączam zdjęcia więc przepraszam za ich jakośc i jak coś namieszałem.
Z racji wykonywanego zawodu dysponuje profesjonalnymi narzędziami, ale myśle że w warunkach polowych (dremel) też można obrabiać szkło z sukcesem. Obrabiam to diamentem nasypowym, na obrotach 30.000 min i z niewielkim naciskiem. Gdy naciskam mocniej, pojawiają sie mikro odpryski na krawędziach szkła, które również można uratować polerując specjalną gumką z pyłem diamentowym. Szkiełka nakrywkowe mają grubość 0,2mm (pewnie sa też w innych rozmiarach) i bardzo łatwo je w ten sposób kształtować. Z odłamywaniem też nie ma problemu, wystarczy delikatnie zrobić ryskę ostrzem diamentowym od linijki i przełamać w palcach. Na zdjęciach widzicie rękawiczki chirurgiczne, ja wiem jak trzymać w palcach takie elementy jak szkiełka czy tarcze diamentowe, ale dla mniej wprawnych polecam zabezpieczenie w tej postaci. Z resztą przy tarczy diamentowej i 40.000 obr/min można w ułamku sekundy obciąć sobie palec... więc rękawiczki nie pomogą. Te "skrobaczki" którymi wyciąłem na potrzeby zdjęcia dziury w szkiełku są ogólno dostępne w sklepach stomatologicznych. Trzeba pytać o drobnonasypowe diamenty (koszt maksymalnie 20zł za sztukę), lub wystarczy pójść do jakiegokolwiek laboratorium protetycznego i po prostu poprosić o zużyte lekko diamenty nasypowe po obróbce koron porcelanowych. Ja takie rzeczy wyrzucam raz na miesiąc, myślę że większość szanujących się pracowni robi tak samo.
 

Załączniki

OP
OP
G

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Jako ratownik rękawiczek mi nie brakuje, a dremela wraz z kompletem bitów mam. Jeśli pomysł z tymi szkiełkami się sprawdzi, to będę bardzo wdzięczny za poradę :D
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#19
Wyrwiząb napisał(a):
http://www.allegro.pl/item847905620_schick_cn_40000_obr_min_apc.html

Tutaj znalazłem taki mikrosilnik jak mój, używany ale wygląda na całkiem świeży.
Tylko czy jest sens inwestować jeżeli nie będziesz na tym zarabiał.
Oj nie, to jest z dwóch zrobiony jeden :) właśnie ta cena była jakaś smiesznie niska
 

Podobne wątki