• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jak zrobić pulsujący sygnał na semaforze

kamil55574

Użytkownik
Reakcje
59 2 0
#1
Witam. Jak zrobić pulsujące sygnały na semaforze? Co będzie mi do tego potrzebne? Dodam zę szukałem już na forum ale nic sensownego nie znalazłem.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#6
Te przerywacze z samochodu pracują na 12V prądu stałego, problem z nimi jest jednak taki, że potrzebują pewnego obciążenia, żeby mogły prawidłowo działać. W aucie osiąga się to za pomocą żarówek o określonej mocy, na makiecie będzie to niepotrzebne marnowanie energii.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#8
Te przerywacze z samochodu pracują na 12V prądu stałego, problem z nimi jest jednak taki, że potrzebują pewnego obciążenia, żeby mogły prawidłowo działać. W aucie osiąga się to za pomocą żarówek o określonej mocy, na makiecie będzie to niepotrzebne marnowanie energii.
Powyższe dotyczy przerywaczy mechanicznych, przerywacze elektroniczne działają niezależnie od obciążenia.
 
Reakcje
10 0 0
#12
Przepraszam nie doczytałem ,że to ma być semafor. Zasugerowałem się przejazdem kolejowym. W tym wypadku niestety multiwibrator ,można go zrobić na scalaku 555.
 
OP
OP
kamil55574
Reakcje
59 2 0
#15
wszystkie przerywacze 3 piny są takie same. Problemem jest to że wszystko podłącze tak jak należy a zamiast pulsuje świeci się tylko ciągłe światło. Dodam że wujek Google nie zawsze pomaga w ten sposób w jaki byśmy chcieli.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#16
31 - minus
49 - plus
49a - żarówka, a żarówka do masy.
Jeżeli zamiast żarówki jest tylko dioda LED (z rezystorem) i świeci światłem ciągłym. Znaczy, że jest za małe obciążenie.
Te przerywacze z samochodu pracują na 12V prądu stałego, problem z nimi jest jednak taki, że potrzebują pewnego obciążenia, żeby mogły prawidłowo działać.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#17
A koledzy pisali, żeby zrobić na NE555. ;)
Można też zaadoptować zestaw do montażu NE-523 firmy Nord Elektronik lub zrobić samemu na podstawie schematu.
 

Podobne wątki