• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak zbudować przesuwnice

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Witam wszystkich

Mam pytanie jak zbudować przesuwnice jaki powinien być napęd jakie sterowanie i ogólnie wszystko mnie ciekawi .
Czy morze można kupić gotową przesuwnicę ?
 

Załączniki

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Witam :) Marklin kiedys miał w swojej ofercie przesuwnice ale juz jej dawno nie ma. Zajrzyj do mojego wątku bo sam robie przesuwnice i przyznam ze to nie jest takie łatwe :D

PS: A mógłbym zobaczyc jakie zastowowanie bedzie miała u ciebie? :D
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#8
przedstawić ci jak to będzie wyglądać hmmm no to będzie na pewno na module i gdzieś przy mojej stacji tak dokładnie nie mam z precyzowanych planów , myślę tak o 6 stanowisk owej szopie


kupna to bardzo droga

a czy coś może mi powiedzieć bliżej o sterowaniu taka przesuwnicą ?
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#10
maciekk napisał(a):
a czy coś może mi powiedzieć bliżej o sterowaniu taka przesuwnicą ?
Cos czy ktos?:)

Jezeli pytasz o ta Walthersa to jest do tego sterownik ale w koncu mozna tez sterowac przez DCC. Jest w pelni cyfrowa. Nadaje jej sie adres i wybierajac potem odpowiedni adres akcesortiow mozna przejechac do konkretnego polozenia pomostu. Miejsce zatrzymania pomostu mozna zdefiniowac samemu. Pomost ma oswietlenie (lampy + oswietlenie budki). Pomost sie zdejmuje, a po wlozeniu kalibruje - zeby zawsze pozycje wypadly w tym samym miejscu. Jezeli nie chcesz sterowac cyfrowo to na sterowniku wybiera sie poszczegolne pozycje i tez mozna przejachac od razu z 1 pozycji do 5. Nie trzeba przechodzic przez poszczegolne pozycje pomostu jak to ma miejsce w przypadku obrotnicy Walthersa ktora nie jest cyfrowa.
 

Podobne wątki