• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak wykrywać lokomotywę po sile nacisku?

bartek85

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, po raz kolejny:)

Po walce z dekoderami centralką, adresowaniem itd. udało mi się odpalić wszystkie lokomotywy w GBB KOLEJKA wersja demo. Mogę wszen i obec poświadczyć, ze działa LENZ Lan LI-USB 23151 z centralką ROKO 10764 i dekoderami AVT które się grzeją i po krótkiej zabawie lokomotywy stają.

Kolejny problem, to taki, że na mojej makiecie nie ma wcale automatyki lokomotywy sobie jeżdżą ja ręcznie nimi steruje.

Na zdjęciu gdzie awatar widoczny jest pewien układ, który wykrywa nacisk lokomotywy. W ten sposób chce wykrywać zajętość odcinka kolejowego jak zrobić, aby to działało na makiecie jakiego sprzętu użyć. Lokomotywa po najechaniu wywiera nacisk i na przewodzie sygnałowym pojawia się 5V, jeśli nacisku nie ma 0V. Dalej nie wiem jak to wszystko spiąc do kupy.
 

Podobne wątki