• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat 80

piotrwinc

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
jak w tytule: chciałbym się dowiedzieć jak wyglądały takie składy z lat 80-90 jakie lokomotywy prowadziły skład w Polsce i Pradze czy składy się przedzielał na połowę np jedna do Krakowa druga do Warszawy i żeby nie było nie mogę znaleźć takich składów w Google.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#3
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

nikt nie umie przeczytać tego słowotoku
 
OP
OP
P

piotrwinc

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

poprawiłem pytanie

jak w tytule: chciałbym się dowiedzieć jak wyglądały takie składy z lat 80-90 jaka lokomotywa prowadziła skład w Polsce a jaka w Czechach :?: i żeby nie było nie mogę znaleźć takich składów w Google.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

Jeszcze znaki interpunkcyjne by się przydały...
Dokładnego spisu wagonów nie podam, mam obiegi składów z 91 ale tylko dodatek 2B, a międzynarodowe są w 2A.
Lokomotywa, z tego co pamiętam, to była m.in. EP05 - jeśli mowa o pociągu przez Zebrzydowice/Petrovice, od strony czecho-słowackiej to z tego co pamiętam seria 150 lub podobne.
Bo jeszcze były pociągi przez Międzylesie/Lichkov, jeden z Moskwy z radzieckimi kupe, drugi nasz z sypialnymi i kuszetkami.
 
OP
OP
P

piotrwinc

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

a co z składem z Krakowa do berlina Hamburga w każdym razie do Niemiec jak on wyglądał jaka lokomotywa prowadziła skład w Polsce a jaka w Niemczech :?: a jak masz spis przewozów krajowych to powiedz jak wyglądał ten skład jaka lokomotywa je prowadziła.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#8
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

a co z składem z Krakowa do berlina Hamburga w każdym razie do Niemiec jak on wyglądał jaka lokomotywa prowadziła skład w Polsce a jaka w Niemczech a jak masz spis przewozów krajowych to powiedz jak wyglądał ten skład jaka lokomotywa je prowadziła.
Powtórze, to co Ciekma już napisał.
2A to pociągi międzynarodowe, więc w 2B ich nie ma. Tam są wyłącznie krajowe.
 
OP
OP
P

piotrwinc

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

wielkie sorry ale źle napisałem miałem napisać:a jak masz spis przewozów krajowych to powiedz jak wyglądał skład z Warszawy do Krakowa.
 

Kuba

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

Tak, jakby tylko jeden pociąg jeździł z Warszawy do Krakowa, he, he.
A swoją drogą, to trudno jest wiernie odtworzyć rzeczywisty skład pociągu dalekobieżnego, biorąc pod uwagę kolejność i rodzaj wagonów, a więc nie tylko 1 kl., 2 kl., ale także pocztowy, bagażowy, barowy, kuszetka, sypialny itd. Oraz biorąc pod uwagę liczbę wagonów. Na wystawce się zmieszczą, na makiecie - musi być na prawdę przestrzenna. U siebie przyjąłem max. długość pociągu 220cm i jest to jakieś 6 wagonów + lokomotywa. W rzeczywistości, w latach 80-tych, pociągi dalekobieżne rzadko kiedy były takie krótkie.
 
OP
OP
P

piotrwinc

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Re: jak wygladały składy z krakowa do pragi i berlina z lat

no prawda i chyba by się zmieścił taki skład na moim torcie ale nie jestem pewny.
 

Podobne wątki