• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak "wlac" olej (?) do generatora dymu w BR06 Braw

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Zakupilem model Brawa Br06 i okazuje sie po poczytaniu intrukcji ze oprocz standardowego wyposazenia w ESU LokSoound jest tam tez generator dymu. Jak wlac do niego olej zeby dymil?

Co do modelu to super! Caly metalowy, super cichy silnik, idealnie jezdzi rusza z bardzo mala predkoscia, super detala, pelno czesci do instalacji ktorych na razie nie ruszalem.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#3
I chyba innej możliwości nie ma. Przynajmniej w produktach SEUTHE. Jednak pojawiły się nowinki z za oceanu. Tu (ponoć) są większe zbiorniczki, dodatkowe tkaniny które się nasączają i powodują lepsze odparowanie. Tych drugich niestety nie znam, więc nic bliżej powiedzieć nie mogę.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Taj, jest generator SEUTHE z tego co pisza w instrukcji, cholera ze tez nie mogli napisac slowa jak go zasilic.

Zagladajac do komina widze ze jest tam koncowka takiej mealowej rurki o srednicy 1/3 srednicy komina - to pewnie tam trzeba wlac?
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#5
Wiesz, na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw loka rozebrać. To z tej przyczyny, że jeszcze nie spotkałem się, aby producent fabrycznie montował generator dymu do modelu (chyba tylko robią to za oceanem). Może w instrukcji pisze, że jest możliwość zamontowania - a grzałki wcale tam nie ma?
W większości modeli, grzałka osadzona jest w metalowej tulei. Sama grzałka posiada jeszcze dodatkową cieńką rurkę w środkowej części. Patrząc przez komin - powinieneś ją widzieć (poświeć sobie latarką - może się uda). Jak możesz to sprawdź to. Czy do samego modelu, był dołączony jakiś płyn do generatora?
Pozdrawiam.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Młodzikowski napisał(a):
Wiesz, na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw loka rozebrać. To z tej przyczyny, że jeszcze nie spotkałem się, aby producent fabrycznie montował generator dymu do modelu (chyba tylko robią to za oceanem). Może w instrukcji pisze, że jest możliwość zamontowania - a grzałki wcale tam nie ma?
W większości modeli, grzałka osadzona jest w metalowej tulei. Sama grzałka posiada jeszcze dodatkową cieńką rurkę w środkowej części. Patrząc przez komin - powinieneś ją widzieć (poświeć sobie latarką - może się uda). Jak możesz to sprawdź to. Czy do samego modelu, był dołączony jakiś płyn do generatora?
Pozdrawiam.
Nie byl wlasnie dolaczony zaden plyn, jest instrukcja w ktorej jest napisane jak wymienic lub zamontowac nowy generator - jest to instrukcja prawdopodobnie do wszystkich 4 numerow katalogowych tej lokomotywy. Sa 4 wersje, w tym dwie prawdopodobnie z generatorem.

Tutaj jest ten model

Ja mam 40202 a wiec chyba z generatorem, poza tym rzeczywiscie cos jest w kominie, jakas koncowka metalowej rurki.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#7
No nie wiem co Ci poradzić. W instrukcji opisano montaż generatora - tak ja w pozostałych modelach.
Musisz stwierdzić, czy grzałka jest zamontowana. Jeśli tak, to wystarczy wstrzyknąć przez komin niewielką ilość płynu. Możesz spróbować włączyć grzałkę "na sucho" bez płynu. Powinno wydobywać się z komina chociaż trochę "ciepełka" ;)
Wtedy będziesz wiedział, czy nieszczęsny generator jest.
Pozdrawiam.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#9
A nie prościej zdjąć obudowę loka?
Wtedy "strzelisz" fotkę i jednoznacznie Ci powiem czy jest, czy też jej nie ma.
Gdy okaże się, że nie ma - wtedy zamówisz sobie generator, a od firmy dostaniesz małą "fiolkę" mikstury i strzykaweczkę gratis.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.353 37 2
#11
Wiele modeli europejskich producentow wyposaza swoje modele w generatory dymu. Zwlaszcza Brawa robi takie "wypasione" wersje parowozow :)
A olej nalewa sie bez rozbierania lokomotywy, przez komin, bezposrednio do generatora dymu - najlepiej wlasnie strzykawka z igla. Zazwyczaj do tego specjalnego oleju dodana jest strzykawka razem z specjalna (tępą) igla.
Nalej troche oleju w przestrzen pomiedzy tym cienki precikiem a jego grubszą obudową (na Twoim zdjeciu akurat w tym miejscu o ktorym pisze odbil sie flesz).

Niestety efekt bedzie taki sobie - ja raz sie tak zabawilem i raczej juz wiecej nie bede. Ten olej w trakcie zabawy chlapie i osadza sie na brzegach lokomotywy i bardzo ciezko go potem wytrzec. Zwlaszcza w modelu BR06...
Duzo lepiej efekt widac w wiekszych skalach - zwlaszcza jak zamontowana jest sprezarka, ktora wypuszcza dym w rytm pracy silnikow parowych. Taki model BR38 (czyli naszej Ok1) byl na zeszlorocznej wystawie w warszawskim Norblinie.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#12
qwertas napisał(a):
Wiele modeli europejskich producentow wyposaza swoje modele w generatory dymu. Zwlaszcza Brawa robi takie "wypasione" wersje parowozow :)
A olej nalewa sie bez rozbierania lokomotywy, przez komin, bezposrednio do generatora dymu - najlepiej wlasnie strzykawka z igla. Zazwyczaj do tego specjalnego oleju dodana jest strzykawka razem z specjalna (tępą) igla.
Nalej troche oleju w przestrzen pomiedzy tym cienki precikiem a jego grubszą obudową (na Twoim zdjeciu akurat w tym miejscu o ktorym pisze odbil sie flesz).

Niestety efekt bedzie taki sobie - ja raz sie tak zabawilem i raczej juz wiecej nie bede. Ten olej w trakcie zabawy chlapie i osadza sie na brzegach lokomotywy i bardzo ciezko go potem wytrzec. Zwlaszcza w modelu BR06...
Duzo lepiej efekt widac w wiekszych skalach - zwlaszcza jak zamontowana jest sprezarka, ktora wypuszcza dym w rytm pracy silnikow parowych. Taki model BR38 (czyli naszej Ok1) byl na zeszlorocznej wystawie w warszawskim Norblinie.
całkowita racja , brudzi loka do oporu , poza tym w małym pomieszczeniu robi się duszno,
ma jeszcze jedna wadę, jak przegapisz koniec oleju ,możesz spalić generator.....
model fajowy ,mam w zielonym lakierunku , tyle ,że bez loksounda....
 

Podobne wątki