• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak włożyłem diodę do latarni w OKl2 ;-)

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#1
Nie zdobyłem się na zastosowanie żarówki, czemuś wydaje mi się, że ciepełko może brzydko potraktować plastyk z którego zrobiona jest ta latarnia :roll: Inną sprawą, że jak ma się tylko żarzyć, to lepiej dać sobie spokój, padło więc na ciepło-białą smd 0603.

Najpierw rozwierciłem wnętrze latarni wiertłem 2,5 mmm, resztę 2,8 mm. Potem nieco poprawiłem diodkę, ale tu wystarczył pilnik :D Lutowanie przewodów to już zabawa ;)

Efekty na obrazkach. Tak trochę jaby za białe to światło, pewnie trzeba będzie dać kropelkę pomarańczowej farby transparentnej, się zobaczy później ;)
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#2
Zdarzyło mi się opiłować obudowę SO8, ale na 0603 to chyba mam za wielkie paluchy...
Naśladowcom można tylko podpowiedzieć że ten plasticzek na LED mięknie w temperaturze lutowania, trzeba to robić szybciutko a i przewód musi być cieniutki, coby za wiele ciepełka w LED nie poszło. I po lutowaniu a przed włożeniem w latarnię sprawdzić czy świeci, mnie bez piłowania jakieś 10...15% LED 0603 dostaje przerwę po lutowaniu.
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#4
cyruss napisał(a):
...trzeba to robić szybciutko a i przewód musi być cieniutki...
Dlatego też nie ryzykowałem standardowego sposobu, tzn. cyna +kalafonia, specjalnie pocynowałem grubiej końcówki przewodu, a do przylutowania do diodki użyłem kropelki jedynego i słusznego, ekologicznego (cokolwiek to znaczy ;) ) topnika AF-20 od firmy ABER, wystarczyło przyłożyć grot lutownicy, sekunda i wszystko przylutowane :D

Przewód to linka do krosowania, parę pocynowanych miedzianych drucików w środku.
W kabelkach od myszy są tez cieniutkie druciki.

Lutuję pod lupką, taką zegarmistrzowską, ale nie w oczodole, tylko włożona jest do oprawki jakichś starych okularów zamiast szkiełka :D
 

Podobne wątki