• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Jak udźwiękowić ET41 Piko?

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#1
Na forum znalazłem tylko dyskusję akademicką, internety też się nie chwalą :(
Czy montaż dekodera dźwiękowego w modelu ET41 Piko wymaga włożenia takowego jedynie w członie z silnikiem, czy potrzebna jest też jakaś ingerencja w drugi człon?
Czy dźwięki w dekoderze Piko dla ET41 różnią się od dźwięków dla EU07?
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.676 11 0
#2
Dekoder jeden i jeden głośnik, chyba, że przerobisz gniazdo łączące człony, wtedy w drugim można dać drugi głośnik. Taki sam dekoder jak do EU07 bo dźwięki są te same. Natomiast lokomotywa ta bez problemu jeździ bez montażu ups. Ja mam ESU i jeździ bez problemów.
 
Ostatnio edytowane:

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
515 57 11
#3
no to moja już bez problemów niejeździ bez UPS i zamontowanie go bez modelarskiej przebudowy wnętrza modelu jest praktycznie niemożliwe. Człowie, który robił to męczył się niemożliwie i udąło mu się "upchąć " jedynie 470 UF co generalnie przy 1200/1500 w innych jest dosyć słabe.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.676 11 0
#4
no to moja już bez problemów niejeździ bez UPS i zamontowanie go bez modelarskiej przebudowy wnętrza modelu jest praktycznie niemożliwe. Człowie, który robił to męczył się niemożliwie i udąło mu się "upchąć " jedynie 470 UF co generalnie przy 1200/1500 w innych jest dosyć słabe.

To ciekawe. Nie chce mi się rozbierać swojej więc pierwsze lepsze zdjęcie z archiwum allegro ściągnąłem i załączam. Tam w to zagłębienie wchodzi bez problemu 1200UF, nawet miejsce na wlutowanie jest. Zatem nie wiem co ten człowiek wyczyniał z tą ET41 :)

Proponuję też przed jazdą zawsze czyścić szyny izopropanolem i co jakiś czas przeczyścić obręcze toczne kół lokomotywy bo bez tego to zawsze będzie mieć problem z jazdą, choćby nie wiem jaki był wielki ten kondensator.

U mnie jest to jedyna lokomotywa bez UPS, która nie ma najmniejszych problemów przy pokonywaniu głowicy rozjazdowej jadąc przez trzy angliki i jeden zwykły rozjazd.


ET41.jpg
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#5
no to moja już bez problemów niejeździ bez UPS i zamontowanie go bez modelarskiej przebudowy wnętrza modelu jest praktycznie niemożliwe. Człowie, który robił to męczył się niemożliwie i udąło mu się "upchąć " jedynie 470 UF co generalnie przy 1200/1500 w innych jest dosyć słabe.
Ciekaw jestem jak wygląda w środku Twoja lokomotywa. Możesz jakieś zdjęcia pokazać?
 

Podobne wątki