• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Jak sterować SERWEM modelarskim z myszy MM za pomocą adruino lub stm

Reakcje
35 25 0
#1
Jak w tytule. Układ rogatka strowana cięgłem przez serwo . SERWO STEROWANE Z MIKROKONTROLERA. I jak to podpiąć bezpośrednio do dcc bez dodatkowego dekodera? Sterownik to MM z boosterem Roco lub centrala Digikejs 5000.
 
OP
OP
D
Reakcje
35 25 0
#3
Dzięki za linki . Muszę to teraz zrozumieć.
A może masz coś na Atiny bo jest znacznie mniejszy a tu ma obsługiwać tylko jedno urządzenie wiec ilość wejść i wyjść jest nie istotna.
Niestety uno i attiny trochę różnią się i nie wszystko napisane na uno działa na attiny uwzglądniając oczywiście zmianę adresów wejść i wyjść
 
OP
OP
D
Reakcje
35 25 0
#5
Wiem , że można. Ale trochę się pospieszyłem i kupiłem więcej Attiny.
Poza tym arduino jest trochę już anachroniczne i przyszłość to stm. Przy takiej samej płytce jest dwa razy więcej portów i wifi na pokładzie . Więc możliwość sterowania zdalnego . Znacznie więcej pamięci i dziesięciokrotnie większa szybkość. Tylko nie da się uczyć ciągle czegoś nowego. Dlatego pytam czy ktoś może już coś takiego zrobił albo jest nie tylko modelarzem ale jeszcze programuje w C++|. Nie chodzi o projekt komercyjny ale o wzajemną pomoc. Chociaż pewnie jeżeli dokumentacja była by zrozumiała dla laika i były by przykłady to można taką wiedzę sprzedać.
Problem rozwiązań pojawiających się na rynku to kompletny brak zrozumiałej dokumentacji.
 

Podobne wątki