• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak sie za to zabrać

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#2
Proponuję dookoła ścian, żebyś miał możliwość przemieszczania się wzdłuż makiety i sięgania do najdalszych zakątków. Proponuję też szerokość max 1m. :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
To akurat nie jest śmieszny pomysł tylko dobra rada, sam piszesz że nie chcesz prostego torta,
w dodatku przy takich skosach to tylko w środku możesz stać, więc makieta musi być dookoła, np:
http://www.flickr.com/photos/45131642@N00/3977555906/
tak się zazwyczaj robi na strychach i poddaszach, to logiczne i fajniej (realniej) wygląda niż tort.

PS. o, ktoś mnie uprzedził :)
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#6
źle zinterperetowalem wypowiedź;P często można wyczuć ironie u forumowiczów. ale macie racje. fajniej byloby jakby szlo wzdluż 'ścian' tylko wtedy nie można liczyć na jakieś 'zawrotki' i ostry skręt raczej lagodne tory
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#7
ciekma napisał(a):
To akurat nie jest śmieszny pomysł tylko dobra rada, sam piszesz że nie chcesz prostego torta,
w dodatku przy takich skosach to tylko w środku możesz stać, więc makieta musi być dookoła, np:
http://www.flickr.com/photos/45131642@N00/3977555906/
tak się zazwyczaj robi na strychach i poddaszach, to logiczne i fajniej (realniej) wygląda niż tort.

PS. o, ktoś mnie uprzedził :)

świetny pomysl. co do linku to moze uda sie analogicznie :)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#8
Ostre skręty są passe ;) Poza tym spora część dostępnego taboru nawet na rocowskim R3 ma bidę z toru nie wypaść - długie parowozy na przykład. Jak chcesz zrobic nawrotke to zawsze jakąś górę można wymodelować i tam pętlę schować, albo wjechac pod dach głebiej z torami.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#9
teraz ogarniam plyte OSB 10 mm i bede ustawial jakos. do tego nogi skombinuje i juz inaczej bedzie sie pracowalo. czy robil ktos kiedys cos podobnego? jak tak to prosze o jakies zdjecia, relacje . dopieor zaczynam i przyda sie kazda rada. z czeog najlepiej zrobic wzniesienie / tunel. jakis styropian budowalny i gips?
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#10
Masz wszystko w tym wątku - "forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=1&t=3004" . Polecam też stronę kolegi GBB - "wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php" . Filmiki znajdziesz bez problemu na stronce GBB jak i na Youtube wpisując w wyszukiwarkę na przykład - "build a model train layout".
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#11
oczywiscie sa filmiiki itp ale lepiej uzyskac informacje od kogos kto juz to przetestowal i moze powiedziec co sie oplaca a co nie :) nie wiem czy styropianem czy jak i filmik mi na to nie odpowie :D
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#12
Jak posiedzisz na forum dłuższą chwilę to zobaczysz, że gości chcących wszystko dostac na tacy mamy tu średnio 2-5 w miesiącu. Ile razy mozna sie powtarzać!! Forum istnieje od 2006 roku i na prawdę znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje aby zbudowac ładną makietę na miarę swoich możliwości zarówno manualnych jak i finansowych. Czas jaki poświęcisz na zdobywanie wiedzy i tak będzie znikomym procentem czasu potrzebnego na wykonanie nawet prostego tortu. Tak w ogóle to na Twoim miejscu zamiast od cięcia MDF-u i kombinownia nóg zacząłbym od rozrysowania planu co tak na prawdę chcesz zbudować.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#14
nie bedzie tak zle. chce zrobic w ksztalcie "L" i sie zastanawiam nad wzniesieniami, czy bedzie to teren gorzysty ctz po prostu kilka pagorkow . co do kurzu to nie sadze, troche od podlogi moze leciec ale nie jest zle. gorzej z temperatura jest dosc chlodno
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#16
mazinho_2005 napisał(a):
gorzej z temperatura jest dosc chlodno
Płyty g-k lub osb nie tylko polepszą wygląd czy zabezpieczą przed kurzem i smieciami ale stanowić bedą dodatkową warstwę izolacyjną a co za tym idzie łatwiej (i taniej) będziesz mógł ogrzać strych.
Łatwiej taką operacje przeprowadzić przed rozpoczęciem budowy makiety,później bedzie dużo trudniej.Koszty też nie będą wielkie.Przemyśl sprawę bo warto.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#17
stare tory napisał(a):
mazinho_2005 napisał(a):
gorzej z temperatura jest dosc chlodno
Płyty g-k lub osb nie tylko polepszą wygląd czy zabezpieczą przed kurzem i smieciami ale stanowić bedą dodatkową warstwę izolacyjną a co za tym idzie łatwiej (i taniej) będziesz mógł ogrzać strych.
Łatwiej taką operacje przeprowadzić przed rozpoczęciem budowy makiety,później bedzie dużo trudniej.Koszty też nie będą wielkie.Przemyśl sprawę bo warto.
pewnie macie racje, ale problem w tym ze to co widac to jest 1/3 strychu. zdjecie bylo zrobione po srodku. mysle ze koszta ocieplenia pochlona koszta przeznaczone na makiete. juz jest pewne ze bede robil wzdluz scian powiedzmy zeby miec dostep z srodka.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#18
mazinho_2005 napisał(a):
koszta ocieplenia pochlona koszta przeznaczone na makiete.
Nie jest tak źle 1m kw. płyty g-k to ok 5 zł i można je kłaść etapami,w miarę rozbudowy makiety.
Ja sobie nie wyobrażam robienia makiety w przypadkowym,nieprzystosowanym miejscu.
Kurz i brud to więksi wrogowie makiet niż niska temperatura. Pytałeś od czego zacząć to odpowiedziałem a czy zastosujesz się do podpowiedzi czy nie to oczywiście Twoja decyzja ;) .
 
Reakcje
0 0 0
#19
stare tory napisał(a):
mazinho_2005 napisał(a):
koszta ocieplenia pochlona koszta przeznaczone na makiete.
Nie jest tak źle 1m kw. płyty g-k to ok 5 zł i można je kłaść etapami,w miarę rozbudowy makiety.
Ja sobie nie wyobrażam robienia makiety w przypadkowym,nieprzystosowanym miejscu.
Kurz i brud to więksi wrogowie makiet niż niska temperatura. Pytałeś od czego zacząć to odpowiedziałem a czy zastosujesz się do podpowiedzi czy nie to oczywiście Twoja decyzja ;) .
Ło matko. A gdzie profile, wkręty i Es-y + szpachla i malowanie. Nawet jak zrobisz sam to z 10tyś nie twoje. Piszę to jako budowlaniec, który siedzi w tym codziennie. Ale plac do zabawy masz przedni....
 

Podobne wątki