• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Jak Ruda, Żabcia,Chudy i Gruby w świat pojechali.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#41
Od rana gorączkowe przygotowania do parady w parku nad jeziorem.

DSC_1569.JPG


DSC_1570.JPG


Piotrek poszedł cyknąć zdjęcie szopy z obrotnicą.

DSC_0207.JPG


Nie czekamy idziemy zająć jakieś dobre miejsce w parku, o naiwni, nawet jak już coś znajdziesz to zawsze ci ktoś wejdzie w kadr, a najczęściej Ci którzy muszą z bliska popatrzeć na parowóz , choć sami zdjęć nie robią, najgorsi są jednak jednokomórkowcy, którzy muszą ze swoimi deseczkami podejść na metr do obiektu.
Trzeba to przeżyć, na imprezach zamkniętych jest o niebo lepiej.

DSC_0215.JPG


DSC_0216-crop.JPG


DSC_0218.JPG


DSC_0220.JPG


DSC_0221.JPG


DSC_0223.JPG


DSC_0224.JPG


DSC_0225.JPG


Piotrek poirytowany tym pchaniem się w obiektyw idzie w stronę szopy po drodze fotografując nadjeżdżające małe spalinówki.

DSC_0226.JPG


DSC_0228.JPG


DSC_0230.JPG


Nasz faworyt.

DSC_0231.JPG


Dochodzimy do podmokłej łąki, na wprost kościoła Ewcia pobiegła do sklepu po jakiś prowiant,a po chwili odnalazła się Agnieszka.
Czekamy.

DSC_0237.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#42
Powracający.

DSC_0246.JPG


DSC_0251.JPG


DSC_0271.JPG


DSC_0305.JPG


DSC_0319.JPG


DSC_0339.JPG


DSC_0347.JPG


DSC_0362.JPG




DSC_1675.JPG


DSC_0371.JPG


I się skończyło.

DSC_1707.JPG


Wracamy do parowozowni, pamiątkowe zdjęcie.

DSC_0376.JPG


A to ze specjalną dedykacją dla Mateusza "Maslo"

DSC_1729.JPG


Jeszcze trochę manewrów.

DSC_0400.JPG


Ostatnie zdjęcie ogórka.

DSC_0460.JPG


I nowa nazwa ronda, podczas uroczystości "Leon" wyjechał na przejazd i zamknął ruch, oczywiście policja pilnowała porządku,pozdrawiamy
Panią policjantkę która udzielała nam informacji, krótka uroczystość i jedno z nielicznych rond w nazym kraju które noi imię człowieka ze wszech miar zasłużonego dla miasta i kolejki.

DSC_0040.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#43
I już mamy odjeżdżać gdy okazuje się że są dwa darmowe przejazdy dla gości, krótka narada , gonić nie będziemy, ale idziemy na pole za cmentarz.

DSC_0016.JPG


DSC_0421.JPG


DSC_0027 (2).JPG


DSC_0436.JPG


Teraz może my jechać, opuszczamy z żalem gościnny Żnin,ale nie na zawsze mam nadzieję.
Na zakończenie naszej podróży wstępujemy na chwilę do Inowrocławia ale o tym w następnym ostatnim odcinku.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#46
Podróż powrotna krótka i niezbyt obfitująca w atrakcje, ale skończyć trzeba, jedziemy do Inowrocławia parkujemy obok kładki nad torami, i idziemy do tężni, Piotrek jako że zna miasto jest naszym przewodnikiem.

DSC_0041.JPG


DSC_0063.JPG


SM 42-1095 lub 6 za nią platforma na której, zdaniem mojego druha leżą wózki od "gagarina".

DSC_0042.JPG


Kładka cała zabezpieczona siatką, dwa lub trzy miejsca gdzie ledwo da się wcisnąć obiektyw, a pod nami ET 22-R001, za nim Skoda 182 143-8 .

DSC_0045.JPG


Tężnie, mimo kiepskiej pogody sporo ludzi,trochę odstajemy nie dopasowaliśmy się do "wystroju" otoczenia, króluje wieczna ondulacja i odświętne stroje, cóż sanatorium rządzi się swoimi prawami.

DSC_0048.JPG


DSC_0049.JPG


DSC_0051.JPG


DSC_0052.JPG


I staw opodal tężni, a w nim Pan Kaczka, Pan żółw i duża ryba.

DSC_0056.JPG


DSC_0057.JPG


DSC_0062.JPG


I już, po chwili pod blokiem u Chorążyków my byli, ich zostawili i do dom pojechali.

Tradycyjnie podziękowania:

Dla Agnieszki za dyskusje w późną noc, a były niesłychanie dynamiczne, to nie rozmowa to walka, mam nadzieję że mi wybaczy moje konserwatywne podejście do telewizji i jej gwiazd.
Dla Ewcika, za szaleńczą jazdę i wyrozumiałość, gdybym był bogaty kupił bym Ci najlepszy terenowy samochód świata.
Dla Piotrka jak zwykle za to ze był i sprawił że świetnie się bawiłem.

Dla wszystkich znajomych których spotkaliśmy, także z naszego forum, za pasjonujące dyskusje i towarzystwo.

I dla Was drodzy koledzy, za cierpliwość , wyrazy uznania i sympatyczne listy.
Dziękuję za uwagę, niebawem, kilka słów o naszym sobotnim wyjeździe do środy Wlkp. ciekawych ludziach ich pasji i zaangażowaniu i co z tego wyszło.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#47
Paweł, Koledzy, ten parowóz wąskotorowy z napisem "MERAPI"(?), na jakiej kolejce pracuje?
A wiecie, że w Łodzi, na osiedlu Retkinia też są tężnie? W wersji mini ale są!
Zostały jakieś pamiątki historyczne po tramwaju w Inowrocku?
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#48
Paweł, Koledzy, ten parowóz wąskotorowy z napisem "MERAPI"(?), na jakiej kolejce pracuje?
A wiecie, że w Łodzi, na osiedlu Retkinia też są tężnie? W wersji mini ale są!
Zostały jakieś pamiątki historyczne po tramwaju w Inowrocku?
W Berlinie, ale nie wiem gdzie dokładnie.
Wiemy oglądaliśmy, ale to maciupeńkie jest.
Tylko przejechaliśmy nie było ani czasu ani wiedzy żeby śladów po tramwaju szuakć.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#49
Byłem w Inowrocku wieki temu, dokładnie 20 lat temu. W bufecie dworcowym serwowano wtedy kotlety mielone, w wersji de luxe lub standard. Miałem swoją sarepską w plecaku i kilka bułek, więc przeszły gładko. Podróż przez Inowrocław była składową mojej wąskotorowej włóczęgi: Środa-Stargard-Dobra Nowogardzkie-Stargard-Szczecin-Przeworsk-Dynów-Przeworsk-Toruń-Inowrocław-Żnin-Gąsawa-Żnin-Inowrocław-Nieszawa. Tutaj plan podróży odmówił posłuszeństwa (wylądowaliśmy z kumplem na stacji w Nieszawe grubo po 22.00) i w sukurs przyszło nam młode małżeństwo wraz z babcią-zacni ludzie, a babcia z sercem na dłoni - do dzisiaj nie spotkałem się z taką gościnnością. Ot, stare czasy!
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#50
Michał, to o czym rozmawialiśmy podczas naszej podróży, jeśli nie książka to internetowa opowieść około kolejowa, stary to są prawdziwe historie nie hipsterska fikcja na FB, pisz jestem pierwszy który to przeczyta, np. na forum "Moje wspomnienia z wąskiego toru" nie pozwól nam długo czekać, zaczynaj.
Cała nasza brygada trzyma za Ciebie kciuki.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#51
Musiałbym pewnikiem zacząć od zamierzchłej przeszłości, kiedy to zawiadowca stacji Zaniemyśl, ś.p. pan Czerniejwski zajechał szarym motorowerem marki Simson (od Komarka odróżniał się ciut elegantszą linią "nadwozia" i cichszym silnikiem, a poza tym wszystko inne podobne: biegi przy kierownicy, klasyczne nóżki do parkowania i rura wydechowa a'la dzida na choinkę), wręczył mi lizak, czapkę kolejarską miałem swoją od, nieżyjącego już wujka Andrzeja, i pociąg, znaczy się bana ruszyła w drogę. Jestem strasznie sentymentalny - zanudziłbym Was. Postaram się coś napisać niebawem. Tymczasem Paweł, Koledzy, też piszcie o swoich wojażach.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#52
Musiałbym pewnikiem zacząć od zamierzchłej przeszłości, kiedy to zawiadowca stacji Zaniemyśl, ś.p. pan Czerniejwski zajechał szarym motorowerem marki Simson (od Komarka odróżniał się ciut elegantszą linią "nadwozia" i cichszym silnikiem, a poza tym wszystko inne podobne: biegi przy kierownicy, ******, klasyczne nóżki do parkowania i rura wydechowa a'la dzida na choinkę), wręczył mi lizak, czapkę kolejarską miałem swoją od, nieżyjącego już wujka Andrzeja, i pociąg, znaczy się bana ruszyła w drogę. Jestem strasznie sentymentalny - zanudziłbym Was. Postaram się coś napisać niebawem. Tymczasem Paweł, Koledzy, też piszcie o swoich wojażach.
Michał, w prostych żołnierskich słowach co Ty p.....sz, jakie zanudził, mnie to nudzą oszołomy, a taką historię to ja mogę codziennie czytać, pisz bo się przejadę do Poznania, a Wiesz że po naszych spotkaniach głowa boli.
Zakładasz wątek i piszesz, a my czytamy i nie możemy wyjść z podziwu.
Michał, ja wiecznie żyć nie będę, a teraz w ostatnich latach mojego życia trawi mnie głód poznania ciekawych rzeczy, miejsc i opowieści, chyba nie odmówisz staremu człowiekowi.

A tak na marginesie, czy te śliczne ukraińskie sikoreczki jechały z Tobą do Poznania.;)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#53
Najciekawsza była ta podróż przez całą Polskę po przekątnej 20 lat temu. Muszę wydłubać zdjęcia. Swoją drogą taki wątek mógłby być wspólnym, dla Innych również. Niestety dokumentację wąskich torów zacząłem tworzyć dopiero od sierpnia 1990 roku. Tak, tak, panie studentki jechały do Poznania. A wracałem do najżeńszej milusi-nie czekała, na szczęście, z wałkiem!
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#56
Napiszę Koledzy kilka historii z wąskich, nie tylko ze Środy, torów, z normalnotorowych wypraw na Hel w latach 80, a może też i tramwajowych torów Łodzi jak i Poznania. Ale w tytule wątku nie wstawiałbym "dzieckiem będąc", bo wiele podróży odbyłem już w źrzałym wieku będąc (jak powiedziałby Maćko! z Bogdańca). Dajcie mi tylko złapać oddech przez najbliższe dni. No i natchnienie musi przyjść. Niektóre wątki są wyjątkowo wspomnieniorodne, jak np. wątek o tej plastikowej kolejce w skali chyba "0", wypuście modelarskim pierwszej wody jak na czasy PRL. Pisaliśmy o niej z Pawłem jakiś czas temu. Czasem otwiera się worek wspomnień tak samoistnie.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.