• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Jak Ruda, Żabcia,Chudy i Gruby w świat pojechali.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#27
Po wczorajszych gonitwach słabo się czuję, chyba z kolegami zbyt wiele "tlenu" wchłonęliśmy, ale obowiązek nie usprawiedliwia słabości.
Z takimi imprezami jest jak z seksem, zanim go się zacznie uprawiać to człowiek jest podekscytowany,samym oczekiwaniem, tym nieznanym, a potem staje się to trochę nudne, mimo wysiłków i rozbuchanej fantazji ciągle jest to samo.
Tu rzecz się ma podobnie, te same maszyny, te same plenery, drobne szczegóły ale mimo to w pewnym momencie już się nie chce wysiadać z samochodu i gonić po błotnistym polu, ale co zrobić jak Żabcia każe i za każdym razem pada ten sam niepodważalny argument "nie po to jadę taki kawał drogi żebyś siedział w samochodzie.

Poprzedniego dnia zasnęliśmy zmęczeni, nieomal od razu, rano pobudka, ablucje, śniadanko i w drogę.
A w Żninie już od rana ruch i kłęby dymu.
Pod płotem stoi ciekawa lokomotywka, nikt nie potrafił powiedzieć czy jest czynna, a szkoda z chęcią zobaczyłbym ją akcji, dieselmani pieszczą swoje rydwany, ja się snuję, pogoda taka sobie po wczorajszym słonku, dziś trochę jakby bardziej ponuro.

DSC_1225.JPG


DSC_1226.JPG


DSC_0522.JPG


DSC_0518.JPG


DSC_0520.JPG


Pierwszy rusza "Leon" a my za nim.

DSC_1233.JPG


DSC_0548.JPG


DSC_1247.JPG


DSC_0585.JPG


DSC_0602.JPG


Wyjazd z Wenecji i motyw z mostkiem, chwilę przed pociągiem przyjechał ogórek.

DSC_0604.JPG



DSC_0616.JPG


DSC_0625.JPG


I pojechał sobie, a my do niezbudowanego pensjonatu.

DSC_0639.JPG


DSC_1290.JPG


I nasz ulubiony temat z drzewem, przed wjazdem do Gąsawy.

DSC_0709.JPG
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#29
Chwilę po nim nadjechał drugi pociąg.

DSC_0747.JPG


I silna ekipa na drezynie.

DSC_0788.JPG


Która w taki zmyślny sposób zmieniła "czoło" przed odjazdem.

DSC_1332.JPG


DSC_1334.JPG


DSC_1335.JPG


Na stacji w Gąsawie mini fety, kapela na żywo, interaktywna, Pan Śpiewak na na żywo zmieniał tekst piosenek, dopasowując je do zmieniającej się sytuacji, za darmo były kiełbaski i ciasto oraz grzane piwo, co sprawiło że frekwencja była prawie jak na ostatnich wyborach.
Jedną z większych atrakcji była poczta, gdzie można było nadać specjalną pocztówkę ze specjalnym datownikiem, Pani z poczty i Pan konwojent dzielnie strzegli tajemnicy korespondencji.

DSC_1330.JPG


DSC_0814.JPG


DSC_1331.JPG


Niekwestionowaną bohaterką każdej imprezy w Żninie jet Pani Kierownik, niestety nie znam jej imienia ani nazwiska, zawsze uśmiechnięta, pomocna, miła i przede wszystkim kompetentna, a po pierwszym kurskie wyglądała tak,nie zważając na to, co dobitnie świadczy że nie wykonuje zwykłej pracy, ona jest na służbie.

DSC_0795.JPG


Piotrek z Agnieszką chcieli się przejechać ogórkiem, my pognaliśmy za pociągami, spotkamy się w Żninie.

DSC_0816.JPG


Pierwszy zielony.

DSC_1388.JPG


DSC_1397-crop.JPG


DSC_1380.JPG


Wyjazd z Wenecji.

DSC_1371.JPG




DSC_1361.JPG


I jeszcze traktór a potem pojechaliśmy coby młodzież na nas długo nie czekała.

DSC_1365.JPG
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#32
miałem napisać że WP nigdy nie wystrzeliwało zbiorników paliwa na wroga :)
Pełna zgoda... no może z jednym wyjątkiem. Jeśli uznamy AK za WP, butelkę z benzyną za rodzaj zbiornika, a miotacz zrobiony z resora lub rury kanalizacyjnej za coś co wystrzeliwuje... no to mamy wyjątek potwierdzający regułę;)
Paweł, ja Cię proszę, bierz ze sobą jakąś miarkę i podawaj choć w przybliżeniu wymiary oglądanych artefaktów. Będzie mi łatwiej (czyt. szybciej) wgryźć się w temat.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#33
Pełna zgoda... no może z jednym wyjątkiem. Jeśli uznamy AK za WP, butelkę z benzyną za rodzaj zbiornika, a miotacz zrobiony z resora lub rury kanalizacyjnej za coś co wystrzeliwuje... no to mamy wyjątek potwierdzający regułę;)

Paweł, ja Cię proszę, bierz ze sobą jakąś miarkę i podawaj choć w przybliżeniu wymiary oglądanych artefaktów. Będzie mi łatwiej (czyt. szybciej) wgryźć się w temat.
Jednym z konstruktorów i wykonawców wspomnianej wyrzutni był ojciec mojego mentora, człowieka który mnie wszystkiego nauczył Śp.Ludwika Książaka.

Obiecuję poprawę, od dziś bez miarki się nie ruszam, zorganizuje wyprawę do wspomnianego muzeum, ponieważ kilka rzeczy mi umknęło i trzeba to zobaczyć jeszcze raz.
[DOUBLEPOST=1508692618,1508691332][/DOUBLEPOST]Na stacji ruch, przygotowują się parowozy które pojada po południu.

DSC_0820.JPG


DSC_0821.JPG


DSC_0830.JPG


W popołudniowej "sesji" parowozowo-przejazdowej, Agnieszka postanowiła jechać pociągiem, a my mieliśmy ją po drodze fotografować.
Zostawiamy ją w pociągu i jedziemy na pierwszą miejscówkę.

DSC_0843.JPG


I jest nasza gwiazdeczka.

DSC_0880.JPG


DSC_0916.JPG


DSC_0932.JPG


DSC_0944.JPG


DSC_0957.JPG


DSC_0978.JPG


DSC_1432.JPG


DSC_1447.JPG


DSC_1453.JPG


DSC_1464.JPG


Dojechaliśmy do Wenecji, mamy zamiar pójść na zupkę, ale czekamy na drugi pociąg, a za nim rower,przez dwa dni byliśmy pełni podziwu dla Pana który na nim jechał w równym tempie za pociągiem, potem po bliższych oględzinach, okazało się że to Pani jest.

DSC_1467.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#34
DSC_0167.JPG


DSC_1477.JPG


Konsumpcja podstawą egzystencji, niestety grochówka była bardziej rzadka i mniej smaczna niż w zeszłym roku, muzyka narodowa puszczana tak głośno że stoły wpadały w wibracje, schlebianie prostemu ludowi jest dla innych gorszego sortu czasami bardzo uciążliwe.
Mimo to Piotrek dał się ponieść "muzyce" i wykonał taniec którego fragment Wam prezentuję.

DSC_1480.JPG


Jedziemy dalej, w kierunku jedynego miejsca w okolicy w którym widać naprawdę jesień, choć tu słabo to wygląda z powodu kiepskiego światła.
Czekają na pociąg idziemy na kładkę nad jeziorem, przydał by się dłuższy obiektyw.

DSC_0072.JPG

I już jest po drugiej stronie.

DSC_1485.JPG


DSC_1505.JPG


DSC_0101.JPG


Obok białego budynku zawsze czatujemy na pociągi, nazywamy to miejsce "do muchów" ponieważ ten budynek to chlewnia, obok hałdy obornika no i setki much, ale czego się nie robi żeby zrobić zdjęcie.

Dla urozmaicenia dwa traktorki.

DSC_0017.JPG


DSC_0021.JPG


Stała miejscówka na dachu i sarenki przebiegające przez pole tuż po przejechaniu pociągu.

DSC_1517.JPG

DSC_0132.JPG

Wjazd do Gąsawy.

DSC_1537-crop.JPG

Jeszcze ogórek i wyjeżdżający dla na ostatni pociąg z Gąsawy, trochę już nas ten dzień zmęczył.

DSC_0160.JPG

DSC_0179.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#38
Panie Pawle, właściwie, to nie wypada, bym zabierał głos w Pana wątku, ale staliśmy od siebie w Rydlewie, na odległość wzroku.:) Nie mógł Pan nawet mieć pojęcia, że ja, bo jak zwykle przebrałem się. Tym razem za kolesia, który ''idzie przepalować byki'' : trzewiki robocze za kostkę, spodnie ogrodniczki firmy BHP-serwis, jupka granatowa z wysmalcowanymi rękawami i do południa, czapka z anilanki. Jeżeli uzna Pan, że wpis zaśmieca wątek, to proszę usunąć, nie będę miał żalu. Ja miałem lepsze światło. Z pozdrowieniami dla Pana Tadeusza @Prezes TS :)
DSC_0369.JPG

Na dokładkę wąskotorowe klimaty dworca w Gąsawie.
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#39
Każdy może zabrać głos w każdym wątku, i proszę bez tego Pana, najlepiej puśćmy w niepamięć dawne animozje.
Chyba widziałem takiego gościa, ale skąd mogłem wiedzieć.
To kolejny forumowicz który był na tej imprezie.
Każde dodatkowe zdjęcie mile widziane, nie wszędzie nam udało się być i nie mamy monopolu na udane i super zdjęcia.
Nie byliśmy w piątek na obrotnicy przed szopą, bo byliśmy pewni że w sobotę też będzie, a tu guzik, nie zrobiliśmy ani jednego zdjęcia w Wenecji i Biskupinie.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#40
Dzień się skończył, poszliśmy na spacer w stronę stacji w Gąsawie.

DSC_0195.JPG


Pięknie oświetlony drewniany kościół.

DSC_0200.JPG


DSC_0201.JPG


Dwa zdjęcia zrobione za dnia, stare logo poczty i śmieszna reklama lumpeksu.

DSC_0181.JPG


DSC_1552.JPG


Pani Chorążyna

DSC_0202.JPG


Stacja nocą.

DSC_0186.JPG


Łazimy po torach próbując ustalić ich przebieg, jakby nie można było tego zrobić w dzień, znajdujemy zarośnięty rozjazd i pokrywę chyba zamka, Piotrek robi jej zdjątko.

DSC_1565.JPG


A oto i ona oraz informacja o jej wytwórcy.

DSC_1562-crop.JPG


http://smkuznia.ustron.pl/historia-zakladu/

Późno już, pora do łóżeczka.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.