• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak rozebrać model lokomoywy serii Ty2/BR 52 firmy Roco

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
#1
Pytanie do osób które rozbierały te modele na czynniki pierwsze: fabrycznie przednie lampy świecą (dosyć słabo) poprzez światłowody w kształcie litery T, płytka do oświetlenia z ledem świecącym w ten światłowód jest gdzieś ukryta. Jak się dostać do tego układu, żeby wywalić ten światłowód i dać ledy bezpośrednio w lampach? Czy wymaga to demontażu układu wiązarowego, czego mówiąc szczerze wolałbym uniknąć.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#4
  1. Zaczynamy od rozłączenia tendra od lokomotywy
  2. wyciągamy imitację cięgien od hamulców
  3. odkręcamy te najdłuższe śrubki
  4. po odkręceniu tych śrubek, ściągamy kocioł z pomostami
  5. ściągamy osłonę układu scalonego tak aby nie uszkodzić odbieraków
  6. trzeba delikatnie wyciągnąć podparcie kotła
  7. delikatnie wyciągamy podłogę budki
  8. odkręcamy pozostałą część śrubek i podnosimy cylindry do góry wyciągając je w ten sposób z gniazd, wyciągając przy tym koła i uważając na odbieraki.
  9. gdy mamy już samą ostoję odwracamy ją i zobaczymy (tam gdzie był wózek prowadzący) taką pokryweczkę, która ma kształt na początku prostokąta i kończy się kwadratem. Podważamy ją delikatnie i widzimy światłowód
Napisałem to z pamięci. Nie wykluczone, że mogłem o jakiejś czynności zapomnieć. Najgorsza jak dla mnie była zabawa z uważaniem ta te przeklęte kabelki, ale dałem sobie radę z rozłożeniem jak i złożeniem modelu.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#6
Czyli dostanie się do tego światłowodu nie jest takie proste ...
Jak się rozkłada ten model pierwszy raz to nie jest to takie proste:). Jak ja swoją Rh152.288 rozkładałem, zajęło mi to ponad godzinę, ale złożenie poszło szybciej, a ponowne rozłożenie to już była bułka z masłem:D.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 34
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 22

Podobne wątki