• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak rozebrać kabinę BR118 507-2 PIKO nr 59560-6

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#1
Chciałem dodać oświetlenie kabiny ale nie wiem jak ją rozebrać? W instrukcji pokazane, że należy ją podnieść po czym wysunąć ale ani drgnie. Czy którs z forumowiczów rozbierał BR118?
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#6

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#8
Taka instrukcja jest razem z lokomotywą. Problem w tym, że próbuje i nic. Gdy się dobrze przyjrzeć lopkomotywie, to wygląda na to, że najpierw trzeba ją przesunąć a później unieść ale próbowałem i nic. Jakby była sklejona.
A jakieś światłowody nie blokują?
EDIT 20:39
Tu jest właśnie taka kolejność:
https://www.piko-shop.de/is.php?id=13531
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
r-mik

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#9
W papierowej instrukcji jest dokładnie na odwrót. Próbowałem tak jak w PDF i bez skutku.
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#10
Trzeba wyjąć światłowody z mocującym je panelem i wtedy kabina wyjdzie. Od czoła trzeba lekko podważyć wkład kabiny bo tam są takie 2 lub 1 ząbek podtrzymujący pulpit.
W tej instrukcji numerem 1 oznaczono wyjęcie właśnie panelu ze światłowodami a numerem 2 i ruchem w dół budy wyjęcie kabiny. Ona z tego co widzę jest na 2 zatrzaskach zaczepiona na bokach prawdopodobnie do przezroczystego plastiku szybek bocznych. Na rysunku tak to może wygląda jak by numer 1 i 2 odnosił się do wkładu kabiny ale jak dla mnie ta 1 to demontaż światłowodów.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
r-mik

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#11
Trzeba się pomęczyć ale można rozebrać:
BR118 rozebranie kabiny.JPG

Obejrzałem PCB świateł i można zrobić PKP. Trzeba będzie jednak rozciąć światłowody. Nie będą się wtedy trzymać i trzeba je wkleić. Jak na wersje ekspert to trochę słabo z tymi światłami ale z drugiej strony, NEM652 to za mało aby zrobić światła manewrowe itp.
Dekoder ma 10 wyjść małej mocy gdy włączy sie SUSI, w sam raz do LED. Zmodyfikuję soft tak aby wyjścia SUSI miały PWM, jest kilka wolnych kanałów PWM_NO_OUTPUT więc mogę sterować dowolnym pinem GPIO. Oświetlenie kabiny zrobię na wyjściach mocy Fo1 i Fo2. Myślałem o generatorze dymu, wtedy F1 dym a UART przełączę w half duplex i uwolni sie pin RX. Mogę też kombinować z dekoderem funkcyjnym D&H po SUSI. Pytanie gdzie podłączę sprzęgi? Chyba zrezygnuję z dymu bo za bardzo nie ma gdzie wstawić generatora. Ewentualnie można wyłączyć SWD i dwa kolejne piny odzyskane ale to raczej w przyszłej wersji z bootloaderem.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 7
DCC 7
DCC 10
DCC 10
DCC 2

Podobne wątki