• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Jak "nie" budować CNC na potrzeby modelarskie.

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#41
Ciekawe jakie są w takim chońskim wrzecionie łożyska, u nas są masakrycznie drogie bo ceramiczne, coś około 2 tys. za dwie sztuki.
Przy takich materiałach jak frezujesz, to niestety obciążenia są naprawdę duże.
W przypadku materiałów które wymieniłem wcześniej myślę, że chińskie dają radę.
Przez te prawie dwa lata maszyna zrobiła naprawdę dużo różnych detali :)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#42
Ja za wiele razy nadziałem się na tanich sprzętach. Mam do tego "uraz" Dlatego w miarę możliwości staram się kupować marki o których przynajmniej słyszałem. Wolę dołożyć w miarę rozsądku i kupić starszy model ale z wyższej półki.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#45
Przyszedł Falownik . Podłączyłem roboczo. Niby całe życie człowiek ma styczność z elektromechaniką ale nie sądziłem, że silnik może pracować tak aksamitnie. Mógłbym tak stać i kręcić potencjometrem cały dzień. :)
20201203_094820.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#50
Pierwsze przymiarki do skrzynki elektrycznej.
Skrzynka 400x600 okazuje się być prawie na wymiar. Ponieważ jest to skrzynka hermetyczna to by lżej jej się oddychało w dnie dostanie porządny otwór wentylacyjny a u góry otwór z wiatraczkiem 120mm :)
 

Załączniki

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#51
Dawno nie prowadziłem projektu w którym by było tak pod górę.
Na początku firma wyfrezowała z minimalnym błędem płytę czołową. ( ale dotarła poprawiona wersja powiedzmy że jest ok.)
Następnie okazało się że belki które zamówiłem mają większy otwór pod gwint niż w specyfikacji ( sprzedawca nie wie czemu i widać, ze ze zwrotem będzie problem bo pocięte było na wymiar.) Ale powiedziałem Ok , przewiercę z M8 na M10. Wiertła mam. wiertarki stołowe też.
No to pojechałem do sklepu po gwintownik. M10. M8 mam M12mam ale M10 nie miałem.
Sklepy pozamykane bo gwoździe liczą w ramach inwentaryzacji. Wrrrr
Po dwóch dniach podjąłem kolejną próbę. No otwarte, super pomyślałem. Nożesz ku... Do M10 mają wszystkie za wyjątkiem M10. W 3 sklepach to samo. Ok znalazł się M10 ale tak Azją powiało, że zrezygnowałem bo miałem wrażenie że gnie się w rękach. Poza tym kosztował 8zł to jakości tam nie było na pewno. Siedząc w aucie i się gotując ze złości przed sklepem namierzyłem w sąsiednim mieście 50Km dalej. Pojechałem. Kupiłem Sukces. Wracając dostałem mandat. bo trochę za szybko było. WRRRRR.
No niby wszystko jest. Ale to bzdura. Powrót do miasta po nowe śruby bo wcześniej kupiłem sobie nierdzewki na M8 a teraz będzie M10. O dziwo były. dobra trzeba składać. No ale następnie w płytach czołowych trzeba rozwiercić z M8 na M10 . Poszło jak z płatka. No ale nie będzie tak różowo. Zagłębienie które było na Śrubę M8 nie mieści śruby M10. Było z zapasem i zabrakło 1mm. W tym momencie myślałem że wyrzucę wszystko do śmietnika. Trzeba rozwiercić otwór. Ale jak rozwiercę to zagłębienie będzie stożkowe a nie płaskie. Tak więc drugi zestaw śrub na półkę. Do sklepu po śruby z łbem stożkowym. Jakieś twarde. No są 10,9. Może być. No ale wiertła pod łeb 22mm już niemieli. Przyszło z allegro.
A wszystko to bo dziura w belce była z nieznanego powodu za duża.
Aha. W wózkach Hiwina miało nie być gwintów a są, więc 16 otworów na płycie przeniesienia napędu do przewiercenia z 5tki na 6tkę. Ale to drobiazg może być i tak.
I to by było chyba na tyle. Do końca tygodnia może podrzucę jakąś fotkę jeżeli nie wyjdą nowe babole.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#57
Fotka z przed kilku tygodni.
Masa około 120Kg Przy stole roboczym 300/500.
Chińczyk ważył około 20KG przy stole 20/300
Resized_20210409_200603.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#60
Stołu podciśnieniowego raczej robić nie będę. Bardziej myślę o osi A. Ale to za jakiś czas.
 

Podobne wątki