• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak malować,żeby nie zamalować ?

SdS+

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam !
Pytanie z gatunku ,, jak zjeść ciastko i mieć ciastko,, Kupiłem model stacji trafo HO,wycinany laserem.Powierzchnia kartonu ma fajny nadruk cegiełek.Jak i czym, mam pomalować ażeby nie zamalować cegieł ?Robiłem próby akrylami na papierze milimetrowym ale niestety farba pokrywa wszystko.
Pozdrawiam
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#2
Ja robiąc modele modele kartonowe w skali Z (1:220) wycinane laserowo (cegła, dachówka) maluje uzywając aerografu, farb w sprayu, gąbką a czasem nawet pędzlem przy pomocy farb akrylowych i udaje się ze spokojem wszystkiego nie zalać. Delikatnie z farbą i powinno zadziałać. Troche nie rozumiem o co chodzi z tym papierem milimetrowym ? No bo przecież tam nie ma tej cegiełki zrobionej przestrzennie - chyba że chodzi Ci o ostrą krawędź na jednej powierzchni - wtedy taśma malarska modelarska - ja korzystam z Tamiya i sprawdza się dobrze. U mnie udaje się nawet uzyskać npo zróżnicowane kolorystycznie dachówki (pędzelek 000 + lupa) - w HO tym bardziej do zrobienia. Przykład:

IMG_1513.JPG
 
OP
OP
S

SdS+

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Druk jest płaski/jak z drukarki/.Gdyby cegły były by wypukłe to co innego.Na papierze milimetrowym robiłem próbę - jest ,,raster,, /ta drobna kratka/,ponieważ farba zamalowała te kreski, to zamaluje również cegiełki.
Zdrada69 - jesteś Wielki ! Super.
Załączam fotkę.Zaraz wyrzuca mi,że obraz za duży !
 

Podobne wątki