• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Bardzo dziękuję za miłe słowa!:giggle:
Nie wiem, czy sprostam wyróżnieniu "Mistrz Hałd", ale zrobię, co w mojej mocy!
Swoją drogą kojarzy mi się trochę z kopalnią. A może po prostu "gruzomistrz", jak ochrzcił mnie Astro rok temu? Nie wiem, czy wypada mi mieć taką prośbę, ale jakoś podoba mi się ten wyraz...:D
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Walczę z najtrudniejszymi dla mnie tematami, czyli kolejowymi.
Moja wersja przejazdu i rozjazdu.
Musiałem zamontować skrzynkę z zestawu Tilliga (maskuje trzpień i rowek w makiecie), ale coś czuję że pewnie nie jest Ok. Pewnie powinny być jeszcze jakieś pędnie, albo jakaś wajcha... Kojarzy mi się też jakaś obrotowa lampa?.. Cóż, jestem dyletantem, szkoda że nie ma tego w zestawie.
Mam też trochę kłopotu z nawierzchnią drogi. Kiedy robię "ciasto" z posypek Wikolu i posypek, wygląda jak błotnista w lesie, posypana przez sitko suchym pyłem, jak nieuczęszczana bez śladów kół...
DSCF2587z.jpg
DSCF2590z.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Jędrek skrzynki i pędnie stosowane są gdy zwrotnice sterowane są mechanicznie z nastawni. Jeżeli jest to jakaś pojedyncza zwrotnica na bocznicy kolejowej to raczej powinna być ręczna wajcha z odważnikiem :)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Jędrek skrzynki i pędnie stosowane są gdy zwrotnice sterowane są mechanicznie z nastawni. Jeżeli jest to jakaś pojedyncza zwrotnica na bocznicy kolejowej to raczej powinna być ręczna wajcha z odważnikiem :)
Chciałem kombinować z tymi pędniami, ale za daleko. W naturze są tam na niektórych torach właśnie wajchy, na innych żółte mechanizmy elekryczne (czy elektromagnetyczne). Może faktycznie to kiedyś przerobię...
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Ciśnienie w pracy zrobiło się zbyt duże. Nigdy nie myślałem, że zakończę sezon ogrodniczy w pierwszy dzień wiosny...
Także chwila , aby coś podłubać. Na początek sortownia tłucznia, czyli przerabianie czegoś bardzo plastikowego na mniej... DSC01636z.jpg DSC01656z.jpg DSC01657z.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki