• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za miłe słowa!
Starałem się nie sp...przyć takiego genialnego modelu.
Powinny być jeszcze czarne przewody hydrauliczne , ale zimy zbraknie...
Doszła jeszcze czerwona butla i siłowniki do opuszczania bocznego taśmociągu.
Pozdrowionka!
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Te Twoje ostatnie modele są nieziemskie(y). Uwielbiam takie klimaty: maszyny i niestandardowe pojazdy z setkami detali. Dużo mi nie brakuje żeby zdradzić moją epokę modelarską i złożyć coś takiego. Z PRLu to nawet głupiego kombajnu nie ma w kitach ( Fortschritt się nie liczy, bo nie był wtedy używany w Polsce)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
C
Te Twoje ostatnie modele są nieziemskie(y). Uwielbiam takie klimaty: maszyny i niestandardowe pojazdy z setkami detali. Dużo mi nie brakuje żeby zdradzić moją epokę modelarską i złożyć coś takiego. Z PRLu to nawet głupiego kombajnu nie ma w kitach ( Fortschritt się nie liczy, bo nie był wtedy używany w Polsce)
nic nie stoi na przeszkodzie zbudować samemu od zera - maszyn w prlu nie brakowało, z dostępnością rysunków technicznych może być trudno - kilka razy boleśnie się o tym przekonałem.., myślałem, że w internecie jest wszystko :/
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
C

nic nie stoi na przeszkodzie zbudować samemu od zera - maszyn w prlu nie brakowało, z dostępnością rysunków technicznych może być trudno - kilka razy boleśnie się o tym przekonałem.., myślałem, że w internecie jest wszystko :/
Nie jest problemem zrobić, problemem jest znaleźć czas i materiały. Żeby zrobić np. Bizona to prawdopodobnie musiałbym spędzić z pół roku. Ja lubię robić model maksymalnie 2-3 tygodnie, bo później mi się po prostu nudzi. Dlatego nie robię już modeli kolejowych.
Z dokładnymi rysunkami i zdjęciami a w szczególności detali to też nie jest łatwo. Rysunki poglądowe niestety często przekłamują. Pomierzyć w rzeczywistości to też nie mam możliwości, więc taki gotowy kit to dla mnie piękna sprawa. Robiłem kiedyś od zera kabinę i detale do popularnego spychacza TD-25. Zdjęć w sieci setki ale nigdzie nie znalazłem fotki interesującej mnie wersji z prawej strony. Spędziłem sporo godzin na szukanie i nic. Miał być zrobiony fabrycznie nowy a ponieważ nie byłem w stanie odtworzyć jednej z pokryw silnika, żeby nie był fikcją musiałem zrobić styrany, że ściągniętą osłoną.

Przepraszam Jędrek za zaśmiecanie tak zacnego tematu.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję za miłe słowa.
Podziwiam wasze prace, także dla mnie to naprawdę wielki komplement!
Zaśmiecajcie proszę wątek, jak najczęściej!:)
Kilka zdjęć dźwigozaura.
Płytkę Grzesia do świateł trzeba będzie umieścić pod makietą.
Nie wiecie może, gdzie w głowicy powinien być zamocowany koniec liny? Patrzę na zdjęcia i gdzieś niknie, ale nie widzę dokładnie gdzie...
Nie podoba mi się zresztą ta fabryczna nitka. Przeciągnąłem ją lakierem, ale nadal jest "mechata"
Dźwig się nie obraca. Na poprzednich dioramach koparka i dźwig obracają się silnikiem, umieszczonym pod dioramą, tutaj miałem "dość', zwłaszcza że są druciki do oświetlenia ruchomej nadbudówki. Tak, jak pisał Adam musiałbym robić go całą zimę...
DSCF0478.JPG DSCF0479.JPG DSCF0476.JPG DSCF0477.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Dziękuję za miłe słowa.
Podziwiam wasze prace, także dla mnie to naprawdę wielki komplement!
Zaśmiecajcie proszę wątek, jak najczęściej!:)
Kilka zdjęć dźwigozaura.
Płytkę Grzesia do świateł trzeba będzie umieścić pod makietą.
Nie wiecie może, gdzie w głowicy powinien być zamocowany koniec liny? Patrzę na zdjęcia i gdzieś niknie, ale nie widzę dokładnie gdzie...
Nie podoba mi się zresztą ta fabryczna nitka. Przeciągnąłem ją lakierem, ale nadal jest "mechata"
Dźwig się nie obraca. Na poprzednich dioramach koparka i dźwig obracają się silnikiem, umieszczonym pod dioramą, tutaj miałem "dość', zwłaszcza że są druciki do oświetlenia ruchomej nadbudówki. Tak, jak pisał Adam musiałbym robić go całą zimę...
Zobacz załącznik 550582 Zobacz załącznik 550583 Zobacz załącznik 550577 Zobacz załącznik 550579
piękna robota,
zamiast mechatej nitki polecam zdjąć izolację z drucika miedzianego lub stalowego - ze splotem. Jakby co mam tego chyba ze 100 mb o średnicy splotu chyba 0,3mm - powinno ładnie imitować stalową linę. A pochodzi - uwaga - z przewodu do pastucha elektrycznego dla psów :)
Zawsze też możesz zastosować cienki drucik.

A koguty będą migały?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
piękna robota,
zamiast mechatej nitki polecam zdjąć izolację z drucika miedzianego lub stalowego - ze splotem. Jakby co mam tego chyba ze 100 mb o średnicy splotu chyba 0,3mm - powinno ładnie imitować stalową linę. A pochodzi - uwaga - z przewodu do pastucha elektrycznego dla psów :)
Zawsze też możesz zastosować cienki drucik.

A koguty będą migały?
Napewno bedzie cos migało bo zaklada plytke od Grzesia :)

Dzwi wyglada juz super, milo się patrzy jak się świeci, dzieki temu duzo lepiej sie prezentuje :)
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję jeszcze raz!
Koguty oczywiście będą migały.
Dziękuję za podpowiedź z linką. Myślałem o stosowanych w modelarstwie okrętowym. Mam taką .10mm, ale jest naprawdę prawie niewidoczna...
Najbardziej brakowało mi takich fajnych płytek, z których robisz tylne zespolone światłą w modelach RC. Ja lepię diody cyjanoakrylem i szpachlówką, ale to prowizorka, a jak uszkodzę jakiś drucik, to tragedia...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Dziękuję jeszcze raz!
Koguty oczywiście będą migały.
Dziękuję za podpowiedź z linką. Myślałem o stosowanych w modelarstwie okrętowym. Mam taką .10mm, ale jest naprawdę prawie niewidoczna...
Najbardziej brakowało mi takich fajnych płytek, z których robisz tylne zespolone światłą w modelach RC. Ja lepię diody cyjanoakrylem i szpachlówką, ale to prowizorka, a jak uszkodzę jakiś drucik, to tragedia...
Mówisz o płytkach rastrowych? Kupiłem płytki 0,7 gr z rastrem 1,27 czyli dla smd 0603 - mam ich nadmiar, sztuka po 48 zł a kupując w TME musiałem wziąć minimum 10 sztuk. Jeśli reflektujesz to pisz adres na PW, wrzucę ci też tego splotu do paczki ;)
Do klejenia diod nie ma nic lepszego niż klej UV (polimerowy chyba) - Bondic - w zestawie masz diodę uv i tubkę kleju - wystarcza na naprawdę dużo diod :) Kupisz to na alegrze albo bodaj u Kotebiego...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki